کاشف اسرار-سرپرست شهرداری رشت از از سرازیری فاضلاب های صنعتی و خانگی به رودخانه زرجوب و گوهر رود این شهر ابراز تاسف و اذعان کرد:هم چنین ریزش زباله ها توسط شهروندان در این دو رودخانه همواره شاهد اظهار گلایه مردم از استشمام بوی نامطبوع در حاشیه رودخانه ها هستیم.

به گزارش کاشف اسرار،علی بهارمست با تأکید بر ضرورت تأمین سلامت اجتماعی و ارتقاء رفاه شهروندی توسط مسئولین ،متذکر شد: با وجود اینکه شهرداری رشت متولی لایروبی رودخانه های سطح شهر نیست، اما در راستای جلب رضایت و ارائه خدمات شهروندی، عملیات لایروبی را آغاز و تا پایان شهریور در صورت مساعد بودن آب و هوا و عدم بالا آمدن سطح آب رودخانه ها ادامه خواهد داد.

وی ضمن قدردانی از تلاش و پیگیری مداوم کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهر شورای اسلامی شهر رشت در زمینه رفع آلودگی رودخانه های سطح شهر خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران زیادی در زمینه ساماندهی به رودخانه های شهر اعلام آمادگی داشته اند، اما متأسفانه عدم مشخص بودن بحث تولی گری این رودخانه ها مانع جذب آنها شده است.

رئیس سازمان عمران و باز آفرینی شهری شهرداری رشت  نیز فصل تابستان را بهترین زمان لایروبی رودخانه های شهر عنوان و اعتقاد دارد: هر ساله فصل تابستان همزمان با پایین آمدن عمق آب رودخانه ها بهترین زمان لایروبی رودخانه ها است.

هومن روائی لایروبی رودخانه های رشت جزء وظایف شهرداری ندانست و اذعان کرد: با توجه به اهمیت سلامت و ایجاد رفاه شهروندی ضرورت دارد تا سازمانها و ادارات دیگر نیز در این زمینه پای کار آمده در ساماندهی و پاک سازی رودخانه ها کمک رسان شهرداری باشند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :