کاشف اسرار-مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان،گفت: با طرح حمایتی دولت تولید پوشاک صنعتی در این استان رقابتی می شود به طوری که ناحیه صنعتی سه کام رضوانشهر ، پرکاپشت آستانه اشرفیه ، کوچیچال فومن و اطاق ور لنگرود از جمله نواحی صنعتی هستند که واحدهای مستقردر آنها برای برش کاری و مونتاژ پوشاک در نظر گرفته شده است.

به گزارش کاشف اسرار،احمد علی شهیدی امروز در تبیین ساز و کارهای  اجرای طرح توسعه صنعت پوشاک در گیلان،اظهار کرد: از سال گذشته اجرای این طرح در ۵ استان کشور در راستای حمایت ازتولید و اشتغال در مناطق محروم پیش بینی شد و در همین راستا با سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه  به استان هماهنگی های لازم با استانداری انجام گرفت.

وی خاطر نشان کرد: در ابتدا لازم بود شرکت ملی توسط بخش خصوصی به ثبت برسد و در هر کدام از این استانها نیز یک شرکت استانی تاسیس شود و دولت نیز در نقش حمایت کننده  طرح و تامین تسهیلات لازم وارد عمل شده است.

به گفته این مسئول،در تولید پوشاک در راستای اجرای طرح فوق صادرات و طراحی مد به عهده شرکت ملی و تامین مواد اولیه و برش کاری توسط شرکت استانی و دوخت و دوز پوشاک نیز در نواحی صنعتی مجاور روستاهای کم برخوردار انجام خواهد شد.

شهیدی،ابراز کرد:ناحیه صنعتی سه کام رضوانشهر ، پرکاپشت آستانه اشرفیه ، کوچیچال فومن و اطاق ور لنگرود از جمله نواحی صنعتی هستند که واحدهای مستقردر آنها برای برش کاری و مونتاژ پوشاک در نظر گرفته شده است و تولید کنندگان و روستاهای مجاور این نواحی نیز دوخت دوز پوشاک را برعهده می گیرند. این کار اشتغالزایی بیشتری برای این مناطق را به دنبال دارد.

وی در خصوص پیش بینی میزان اشتغالزایی در این طرح بیان کرد :تهیه پوشاک زنانه برای تامین نیازداخل و صادرات به خارج کشور و ایجاد اشتغال هدف گذاری این طرح است و هیچ سقفی  و محدودیتی برای توسعه و ایجاد اشتغال در آن وجود ندارد، هر چقدر طرح توسعه پیدا کند و موفق باشد می تواند اشتغال زایی بیشتری به همراه داشته باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان در خصوص حمایتهای دولت از این طرح بیان داشت : در حال حاضر دولت وام و تسهیلات با سود ۱۰ درصدی برای آن طرح در نظر گرفته و برای سوبسید یارانه آن مبلغ۱ میلیارد تومان به بانک عامل کشاورزی پرداخت کرده است.

شهیدی،متذکر شد: بانک وام مورد نیاز شرکت استانی را با سود ۱۰ درصدی در اختیار آنها قرار می دهد. در واقع دولت تعهد داده هر چقدر طرح پیشرفت کند و به تسهیلات نیاز داشته باشد یارانه آن را پرداخت می کند،ضمن این که دولت تصمیم گرفته سقفی دراین طرح تعیین نکند و بنابراین وقتی بخش خصوصی موفق عمل کند دولت نیز چتر حمایت خودرا گسترش می دهد./منبع: شرکت شهرکهای صنعتی گیلان

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :