کاشف اسرار-شهردار لنگرود از پیش رفت ۳۰ درصدی احداث کارخانه کمپوست در آلمان لنگه اطاقور خبر داد و گفت:ظرفیت پیش‌ بینی‌ شده این مجموعه٢۵٠ تن در روزاست

به گزارش کاشف اسرار به نقل از سایت شهرداری لنگرود،سید مهدی رجایی ، تلاش شورای شهر و شهرداری برای خدمات‌رسانی به مردم مورد تاکید قرار داد.

وی اظهار کرد: در طول یک سال گذشته از عمر شورای شهر دور پنجم و فعالیت شهرداری در این مدت اقدامات زیادی در سطح شهر انجام‌ شده است.

وی متذکر شد: تلاش می‌کنیم علی‌رغم وجود مشکلات اقتصادی موجود در کشور و شهرستان و کاهش درآمدهای شهرداری، پروژه‌ها متوقف نشوند.

این مسئول یکی از اصلی‌ترین دغدغه مردم در شهرستان لنگرود معضل پسماند و زباله عنوان و خاطر نشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و رایزنی‌های صورت گفته با بخش خصوصی، احداث کارخانه کمپوست از بهمن‌ماه سال١٣٩۶ در جایگاه دپو زباله در آلمان لنگه اطاقور آغازشده است.

رجائی از پیش رفت ۳۰ درصدی احداث کارخانه کمپوست در آلمان لنگه اطاقور خبر داد و گفت: مدت اجرای احداث کارخانه ۱۸ ماه تخمین زده‌ و ظرفیت پیش‌ بینی‌ شده این مجموعه٢۵٠ تن در روزاست .

به گفته وی،میزان اعتبار در نظر گرفته‌شده برای این پروژه ١١ میلیارد تومان است که بودجه آن از اعتبارات ملی و استانی تأمین می‌شود.

شهردار لنگرود با بیان اینکه خاطرنشان کرد: ظرفیت پیش‌بینی‌شده برای کارخانه کمپوست ٢۵٠ تن در هرروزاست.

رجایی ،معتقد است:بعد از احداث کارخانه و آغاز به کار، زباله‌های شهرستان لنگرود برای تبدیل به کود و یا تبدیلات دیگر به این کارخانه منتقل خواهد شد و شهرداری‌های مناطق لنگرود نیز موظف هستند تا زباله‌های منطقه خود را به کارخانه انتقال دهند.

وی مشارکت مردم در تفکیک زباله از مبدأ را ضروری دانست و تصریح کرد: برنامه افزایش تفکیک زباله از مبدأ با آموزش خانواده‌ها در دستور کارست که توسط واحد پسماند شهرداری لنگرود با همکاری سایر ارگان‌ها در حال انجام است.

این مسئول،یاد آور شد: آموزش‌های پسماند و تفکیک از مبدأ به‌صورت حضوری در درب منازل و مدارس صورت می‌گیرد .

رجایی،متذکر شد: در شهر لنگرود ١۵ هزار خانواده تحت آموزش و پوشش طرح تفکیک زباله از مبدأ هستند که حدود ۵۰ درصد این خانواده‌ها در این طرح مشارکت دارند و این آموزش و فرهنگ‌سازی در موضوع تفکیک زباله‌ها ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه زباله‌های تفکیک‌شده قابل بازیافت است افزود: روزانه حدود ٩ تن زباله خشک در شهر لنگرود با روش تفکیک از مبدأ جمع‌آوری می‌شود.

شهردار لنگرود در پایان،تصریح کرد: انتظار داریم مردم با مشارکت خود برای حفظ محیط‌زیست، زباله‌های خود را تفکیک کنند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :