کاشف اسرار-فرماندار شفت،با اشاره به اینکه وسعت جنگل های این شهرستان به ۳۲ هزار هکتار می رسد،هشدار داد:نبود راه های دسترسی مناسب خطر آتش سوزی های احتمالی را در این مناطق تشدید می کند.

به گزارش کاشف اسرار،محمد رضا محسنی در جریان دیدار با مدیران و کارکنان اداره حفاظت از محیط زیست شفت با اشاره به اینکه امروز میزان توسعه یافتگی جوامع را با میزان اهتمام آنها به محیط زیست ارزیابی می  کند،اظهار کرد : روش های حفظ محیط زیست همگام با نیازها باید به روز بشود .

وی با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست به معنای عدم بهره برداری از ظرفیت های موجود نیست ،تصریح کرد : تجدید نظر در روش ها و دیدگاه های سنتی و اریه برنامه عملی توسط دستگاه های ذیربط ضروری است .

این مسئول با اشاره به این که وسعت جنگل های این شهرستان به ۳۲ هزار هکتار می رسد،هشدار داد: نبود راه های دسترسی مناسب خطر آتش سوزی های احتمالی را در این مناطق تشدید می کند.

به گفته محسنی،با تدوین برنامه عملی ، آموزشی  و برقراری تعامل  می توان از ظرفیت نیروهای مردمی و ساکنان شریف حاشیه جنگل ها در حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست بهره برداری کرد.

وی با اشاره به اینکه برخی از روستاهای شهرستان شفت  اکنون در مناطق حفاظت شده قرار دارند و این موضوع توسعه این مناطق را تحت تاثیر قرار داده است،اعتقاد دارد : بازنگری در محدوده طرح ها و اصلاح قوانین سبب افزایش بهره وری از ظرفیت های گردشگری شهرستان و همچنین مشارکت های مردمی در حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی خواهد شد  .

نماینده عالی دولت در شفت با بیان این که محیط زیست باید در بهسازی راه های ییلاقی سوته و دایله سر راهکار و مسیر بهینه را پیشنهاد دهد،اذعان کرد : رها کردن یک موضوع و سپردن آن به زمان مشکل مردم به ویژه دامداران شهرستان شفت را حل نمی کند،انتخاب ایرج متقی خواه به عنوان محیط بان نمونه کشوری را به کارکنان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان  تبریک گفت .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :