کاشف اسرار-بازرس گیلان ،تاکید کرد:باتوجه به وضعیت اقتصادی نامطلوبی که متأسفانه گریبانگیر سرمایه‌گذاری ما در استان شده است، چاره‌ای جز استفاده از ظرفیت‌های برون دستگاهی و جذب سرمایه‌های بخش خصوصی نداریم.

به گزارش کاشف اسرار،سیف الله مسرور در نشست با شهردار لاهیجان و معاونین وی به همراه سرمایه‌گذار پروژه زباله‌سوز شهرداری با اشاره به اهمیت و ضرورت توجه به موضوعات اقتصادی، اظهار کرد: باتوجه به وضعیت اقتصادی نامطلوبی که متأسفانه گریبانگیر سرمایه‌گذاری ما در استان شده است، چاره‌ای جز استفاده از ظرفیت‌های برون دستگاهی و جذب سرمایه‌های بخش خصوصی نداریم .

وی با تصریح بر این که یکی از طرقی که می‌تواند موتور محرک اقتصاد و تولید را به حرکت بیندازد، ورود و حضور مستمر بخش‌های خصوصی است،ادامه داد:در این مسیر دستگاه‌های خدمات رسان نیز باید برای تحقق این مهم با نگاه موسّع و واقع‌ بینانه، راه را برای این فعالیت‌ها و اقدامات مؤثر هموار کنند.

به گفته این مسئول، دستگاه‌های نظارتی در کشور و استان نیز ضمن توجه و اهتمام جدی به این موضوع نسبت به سرمایه‌گذاری مولّد، مؤثر و پویا حساسیت‌های جدی دارند و این نشست و نشست‌های مشابه که در دستور کار جدی دستگاه‌های متولی  قرار دارد، نیز به دلیل همین توجهات است.

مسرور، هدف عمده برگزاری این قبیل نشست‌ها را رصد و پایش دقیق این طرح‌ها و ارزیابی و انطباق آنها با قوانین و مقررات جاری دانست و خاطر نشان کرد: انگیزه اصلی برگزاری این جلسات علاه بر موضوعات مطرح شده، کمک و حمایت از دستگاه‌های مجری و تقلیل و رفع موانع و آسیب‌های پیش روی اجرای این طرح‌ها از سوی دستگاه‌های نظارتی است.

وی به دستور کار این نشست مبنی بر نحوه و شرایط اجرای پروژه زباله‌سوز شهرداری لاهیجان اشاره و ابراز کرد: این اقدام با ابتکار هوشمندانه شهرداری لاهیجان صورت پذیرفت، ضمن این که موضوع پسماند و دفن اصولی آن امروزه به یکی از چالش‌های مهم و حیاتی کلان شهرها در اقصی نقاط شهرهای کشور مبدل شده است.

عضو شورای قضایی گیلان،متذکر شد:این وضعیت که با چالش جدی و خطرناکی از حیث تخریب مواهب طبیعی و خدادادی همراه است به موضوع محیط زیست و منابع طبیعی استان ارتباط مستقیمی دارد،

مسرور،اضافه کرد: این نشست باتوجه به اهمیت موضوع و لزوم دقت بر زمان شروع و نحوه انعقاد قرارداد با سرمایه‌گذار و پرهیز از هرگونه خطا و اشتباه احتمالی با حضور کارشناسان زبده بازرسی کل گیلان برگزار می‌شود تا با سرعت و دقت لازم این اقدام در دستور کار قرار گیرد.

در انتهای این نشست شهردار لاهیجان و سرمایه‌گذار طرح دفن پسماند شهر لاهیجان و تعدادی از کارشناسان بازرسی کل گیلان و شهرداری لاهیجان به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود درخصوص این طرح و ۱۶ طرح عمرانی،گردشگری و… شهر لاهیجان که درتوسعه این شهر نقش بسزایی دارد، پرداختند.

این نشست با حضور بازرس کل گیلان، معاون، مدیران گروه‌های نظارت و بازرسی با شهردار لاهیجان و معاونین وی به همراه سرمایه‌گذار پروژه زباله‌سوز شهرداری لاهیجان در محل بازرسی کل استان برگزار شد./منبع:سایت سازمان بازرسی

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :