کاشف اسرار-فرماندار رضوانشهر از اهتمام مدیر عامل آب منطقه ای گیلان در حل مشکلات تأمین آب مطمئن زراعی کشاورزان استان به ویژه شهرستان رضوانشهر قدردانی کرد و گفت:سدمخزنی شفارود  بنا به قولی در سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.

به گزارش کاشف اسرار عسکر حسنی پور در نشست با مدیرعامل آب منطقه ای گیلان که در دفتر فرماندار برگزار شد از اهتمام این شرکت زیر مجموعه وزارت نیرو در حل مشکلات  تأمین آب مطمئن زراعی کشاورزان استان بویژه شهرستان رضوانشهرقدردانی کرد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به مزیت هایی که با آن مواجه بودیم با درنظر گرفتن مشکلات اقتصادی فعلی در کشور با پیگیری ها و مساعدت های مدیرعامل آب منطقه ای گیلان  اعتباراتی در قالب اوراق به این امر اختصاص داده شد و توانستیم  بیش از ۷ حلقه چاه عمیق در شهرستان احداث و به بهره برداری برسانیم که بهترین هدیه برای کشاورزان منطقه به شمار می رود.

این مسئول،متذکر شد: با توجه به سهمیه آب زارعی از سد سفید رود که به این شهرستان زمین های کشارزی این شهرستان اختصاص یافته توانستیم با استفاده بهینه بحران خشکسالی را نسبتاً مهار کنیم.

حسنی پور همچنین با قدردانی از استاندار گیلان، نماینده حوزه انتخابیه و مدیرعامل آب منطقه ای گیلان در خصوص تسریع در اجرایی و عملیاتی نمودن پروژه سدمخزنی شفارود که بنا به قولی در سال ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید،ابراز کرد: دولت سال هاست به پروژه استراتژیکی سد شفاورد نگاه ویژه ای دارد .

وی با بیان این دولت سد مخزنی شفارود را به عنوان سرمایه ملی کشور قلمداد می کند،چون مقوله تأمین آب شرب، کشاورزی، صنایع و تولید برق از مزیت های اجرای این طرح خواهد بود،معتقد است: با بهره برداری و آماده شدن سد شفارود دغدغه کشاورزان منطقه و شهرستان های همجوار برطرف خواهد شد.

 مدیرعامل آب منطقه ای گیلان نیز  طی سخنانی در این نشست گفت: در حوزه تأمین آب در سطح ملی  توانستیم عملکرد بهتری نسبت به دیگر استان های کشور داشته باشیم،ضمن این که در حال حاضر پروژه ملی سد مخزنی شفارود شفارود ۴۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و کارگران به صورت سه شیفت کار می کنند و دیواره سد از آخر شهریور ماه سال جاری شروع خواهد شد.

لطفی با تاکید بر این که روستاهایی که در حاشیه و حریم سد شفارود هستند تا پایان سال جاری تعیین تکلیف می شوند،اضافه کرد: با تلاش وزارت نیرو، مقامات استان و شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان، عملیات اجرایی ساخت بدنه سد مخزنی شفارود با استفاده از تسهیلات بین المللی فاینانس خارجی از نیمه دوم سال ۱۳۹۲ آغاز شد.

وی تصریح کرد:سد مخزنی شفارود در غرب گیلان منطقه پونل رضوانشهر برروی رودخانه شفارود و در فاصله ۲٫۵ کیلومتری شهرستان رضوانشهر و ۶۵ کیلومتری کلان شهر رشت در دست احداث است.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :