کاشف اسرار-مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با تاکید بر این که مسیر بندر انزلی ارزانترین و کوتاهترین مسیر ترانزیت کالا است،گفت:از مسئولین بندر اکتائو دعوت می کنم تا برای تبدیل بنادر انزلی و اکتائو به هاب ترانزیت منطقه خزر همکاری مشترک داشته باشند.

به گزارش کاشف اسرار، “حسین چراغی” در بازدید از بنادر اکتائو و کوریک و نشست با مدیر بندر اکتائو قزاقستان ضمن اشاره به زیرساخت های ایجاد شده در بندر انزلی،توانایی این بندر به عنوان بزرگترین بندر شمال ایران را برای افزایش تبادلات تجاری در حوزه ترانزیت و صادرات معرفی کرد .

وی با تاکید بر اینکه مسیر بندر انزلی ارزانترین و کوتاهترین مسیر ترانزیت کالا است،ادامه داد: از مسئولین بندر اکتائو دعوت می کنم تا برای تبدیل بنادر انزلی و اکتائو به هاب ترانزیت منطقه خزر همکاری مشترک داشته باشند.
این مسئول در زمینه توسعه صادرات کالاهای ایرانی به قزاقستان ضمن تشریح ایجاد پایانه صادراتی در بندر انزلی خاطرنشان کرد: با ایجاد پایانه مذکور از این به بعد با رفع موانع لجستیکی انواع کالاهای ایرانی با بهترین بسته بندی، با کیفیت بالا و در زمان و قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان در کشور قزاقستان و سایر کشورهای منطقه قرار می گیرد.
چراغی،تصریح کرد : ما میتوانیم با تعریف پروژه های جدید و با اعمال تخفیف های لازم ترانزیت کالا را از مسیر بنادر انزلی و استارا به کشورهای غرب و جنوب کشور توسعه بدهیم .
در این دیدار مدیر بندر اکتائو ضمن تشکر از مهندس چراغی برای تلاش های بعمل امده در جهت توسعه بازار از پیشنهاد ارایه شده استقبال کرد و تاکید کرد: همکاری بندر انزلی و اکتائو میتواند کریدورهای جدیدی را ایجاد بکند که کالا از طریق این بنادر از چین ، هندوستان و سایر کشورها مبادله شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، در این نشست که با حضور مدیران راه اهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد مباحثی برای تقویت حمل و نقل ترکیبی از طریق بنادر خزر مطرح گردید.
گفتنی است؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و هیات همراه از زیر ساخت های بندر اکتائو بازدید بعمل آوردند.
Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :