کاشف اسرار-معاون خدمات شهری شهرداری رشت از ممنوعیت و برخورد با عرضه گوسفند زنده در معابری شهری در راستای اجرای بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها و توقیف تا زمان بعد از روز عید قربان و پس ندادن به مالک خبر داد .

علی مقصودی شقاقی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار با اعلام این خبر،اظهار کرد:با توجه به مخاطراتی که در حوزه بهداشت و سلامت شهروندان وجود دارد و علاوه بر آن تب کریمه کنگو در بین احشام از جمله استان گیلان شایع می باشد،شهرداری رشت هماهنگی هایی با دستگاه های ذیربط برای ممنوعیت عرضه گوسفند زنده در معابر این شهر انجام داده است.

وی خاطر نشان کرد:شهرداری رشت با فرمانداری،نیروی انتظامی،دام پزشکی،بهداشت و درمان و در حوزه شهرداری هم با مناطق ۵ گانه،سازمان سامان دهی مشاغل و حوزه مدیریت  هماهنگی خدمات شهری شهرداری انجام داده است و اولویت بر این است از ورود دام زنده به شهر رشت جلوگیری می شود.

این مسئول،متذکر شد:شهرداری رشت با توجه به نزدیکی روز عید قربان ۵۰ تخته بنر با ابعاد ۲٫۵ در ۳٫۵ متر از ۲۵ مرداد ماه در ورودی ها به شهر و نیز معابر اصلی شهر مبنی بر ممنوعیت عرضه گوسفند زنده نصب کرده است و شهروندان و فروشندگان برای خرید و فروش و ذبح دام سبک می توانند در کشتارگاه صنعتی رشت واقع در جاده سراوان به فومن حوالی شهر صنعنی حضور یابند.

به گفته مقصودی شقاقی،با توجه به ممنوعیت عرضه گوسفند زنده در معابر درون شهری رشت،گشت های این نهاد عمومی غیر دولتی به صورت شبانه روزی فعال بوده و تمام احشام  با کمک مناطق ۵ گانه و حوزه سد معبر جمع آوری می شود و طبق هماهنگی به عمل آمده با نیروی انتظامی و دادگستری تا بعد از عید قربان به مالک پس داده نمی شود.

وی ضمن ابراز عدم حضور ذهن داشتن میزان برخورد و جمع آوری گوسفند زنده به مناسبت عید قربان سال گذشته،سال گذشته را سال موفقی برای دستگاه های ذیربط برخورد کننده با عرضه این گونه احشام سبک عنوان کرد و مدعی ابراز رضایت شهروندان شد و گفت:از جمله امکانات فعلی کشتارگاه صنعتی رشت،داشتن پارکینگ مناسب برای پارک خودروی خریداران و فروشندگان ،نگهداری دام و حضور دام پزشک است.

پایان پیام

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :