کاشف اسرار-سرپرست فرمانداری رشت،گفت:این شهرستان در هفته دولت ۳۱۵ پروژه قابل افتتاح و کلنگ‌زنی دارد  و پروژه‌های هفته دولت امسال  نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ مبلغ ۹۸ درصد افزایش یافته است و این امر به دلیل استفاده احسنت از ظرفیت بخش خصوصی و غیر دولتی در اجرای پروژه‌هاست.

سید محمد احمدی در گفتگو با خبرنگار کاشف اسرار با اعلام این خبر و بیان اینکه شهرستان رشت در هفته دولت ۳۱۵ پروژه قابل افتتاح و گلنگ‌زنی دارد خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی و ساخت ۵ پروژه از میزان مذکور در هفته دولت کلنگ‌زنی می‌شود و ۳۱۰ پروژه با اعتبار ۴۱۲ میلیارد و ۵۶۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه ۲۷۱ پروژه ۲۴۸ میلیارد و ۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان از میزان مذکور مختص بخش دولتی و ۴۴ پروژه با هزینه کرد ۱۶۴ میلیارد و ۵۰۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ویژه بخش خصوصی است،خاطر نشان کرد: ۸۶ درصد پروژه‌های هفته دولت در شهرستان رشت ویژه بخش دولتی و مابقی در حوزه بخش خصوصی می باشد که اعتبارات هزینه شده بخش خصوصی ۴۰ درصد و در بخش دولتی ۶۰ درصد است.

این مسئول با اشاره به اینکه  این پروژه ها سبب ایجاد ۳۷ درصد فرصت شغلی در بخش خصوصی و مابقی در بخش دولتی می شود،متذکر شد:پروژه‌های هفته دولت امسال رشت نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ مبلغ ۹۸ درصد افزایش یافته و این امر به دلیل استفاده احسنت از ظرفیت بخش خصوصی و غیر دولتی در اجرای پروژه‌ها در رشت محقق شده است.

احمدی با بیان اینکه با افتتاح پروژه‌های مذکور ۲ هزار ۱۹۰ فرصت شغلی در رشت ایجاد می‌شود که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳٫۱ درصد افزایش دارد گفت: ۴۰ درصد اعتبارات پروژه‌های قابل افتتاح هفته دولت در شهرستان در حوزه بخش خصوصی و ۶۰ درصد در بخش دولتی هزینه شده است.

وی در پایان ابراز کرد:از میان ۴۴ پروژه های هفته دولت امسال شهرستان رشت در بخش خصوصی یک مورد کلنگی زنی و از بین ۲۷۱ پروژه بخش دولتی ۴ مورد کلنگ زنی  صورت می گیرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :