کاشف اسرار-مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان،گفت:املش دارای قدمت تاریخی و باستانی می باشد و ایجاد موزه  در این شهرستان در دستور کار قرار دارد و به زودی مقدمات آن  اجرایی می شود.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از سایت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان،شهرود امیر انتخابی تالش در نشست کار گروه رفع موانع تولید و سرمایه گذاری استان که در محل فرمانداری شهرستان املش برگزار شد. اظهار کرد: ایجاد موزه در هر شهرستان ، حق مردم این استان است.

وی با تاکید بر این که املش با قدمت تاریخی و باستانی که از آن یاد می شود از این موضوع استثناء نیست،خاطر نشان کرد: ایجاد موزه املش در دستور کار اداره کل گیلان بوده و به زودی مقدمات آن در شهرستان اجرایی می شود .

این مسئول استفاده بهینه از وجود موزه های شهرستان در امر گردشگری و سرمایه گذاری ضروری دانست و اعتقاد دارد: با ایجاد هر موزه تخصصی فرصتی مطلوب دیگری به الویتهای سرمایه گذاری یک منطقه اضافه می شود و این موضوع قطعاً بر اقتصاد و اشتغال استان تاثیر خواهد گذاشت.

امیر انتخابی تالش،متذکر شد: با پی گیری های صوت گفته بخشی از زمینهای لگموج در شهرستان املش در تملک این سازمان قرار گفته است و با پیش بینی اعتبارات لازم از محل منابع ملی و استانی شاهد ایجاد سایت موزه باستان شناسی در شهرستان املش خواهیم بود.

به گفته وی، با توجه به حساسیتهای شهرستان در امر میراث فرهنگی ، صدور مجوزهای لازم در راستای عملیات نجات بخشی به منظور آزاد سازی منطقه جهت ایجاد بنای ساختمان موزه و اداری از اقدامات اولیه این اداره کل جهت ایجاد موزه خواهد بود ،ضمن این که منطقه باستانی لگموج در شهرستان املش به شماره ۲۰۴۴۷ ، ۱۲ دی ۸۶ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

پایان پیام

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :