کاشف اسرار-ظهر امروز مراسم انعقاد قرارداد طراحی، ساخت، تجهیز و بهره برداری شهربازی پارک قدس رشت با حضور سرپرست شهرداری ، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و  مدیران شهرداری رشت در سازمان سرمایه گذاری شهرداری برگزار شد.

به گزارش کاشف اسرار ،سرپرست شهرداری رشت در این جلسه با ابراز خرسندی از انعقاد قرارداد راه اندازی مجدد شهربازی این شهر،اظهار کرد: مردم رشت خاطرات خوبی از شهربازی دارند و شهربازی مکان مناسبی برای سپری کردن اوقات فراغت بود.

به گفته علی بهارمست،رشتوندان بنا به دلایلی چندسالی از آن بی بهره بودند و خوشبختانه با پیگیری های انجام شده و حمایت اعضای شورا امروز قرارداد راه اندازی مجدد آن منعقد می شود.

وی ابراز کرد:خوشبختانه قرارداد راه اندازی شهربازی با سرمایه گذاری منعقد می شود که در این حوزه تخصص کامل داشته و اقدامات بسیار خوبی در سایر استان ها و حتی کشورهای مختلف دنیا انجام داده است.

این مسئول،خاطرنشان کرد: مجموعه مدیریت شهری و سرمایه گذاری سرمایه گذاری مصمم هستند این پروژه سرمایه گذاری در کوتاه ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.

بهارمست در پایان ابراز امیدواری کرد با حمایت همه جانبه اعضای شورا و ورود سرمایه گذاران مجموعه های تفریحی بیشتری در رشت راه اندازی شود.

 رئیس شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه با قدردانی از زحمات سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت برای پیگیری این قرارداد اظهار کرد: سازمان سرمایه گذاری یکی از مجموعه های پویای شهرداری در یک سال گذشته بود.

سید امیر حسین علوی امندانی با اشاره به اینکه در شورای چهارم پیگیری های مناسبی برای تبدیل دفتر سرمایه گذاری به سازمان سرمایه گذاری صورت گرفت افزود: امروز ثمره این برنامه ریزی ها به تدریج مشاهده می شود.

وی با اشاره به رویکرد متفاوت شورای پنجم بیان داشت: شورا و مجموعه مدیریت شهری به دنبال این است با رونق پروژه های سرمایه گذاری از طریق مشارکت با بخش خصوصی یا مستقل رونق و توسعه اقتصادی را در شهر رقم بزند.

این عضو شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر حمایت همه جانبه اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه های سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار مطرح کرد: تجربه به ما ثابت کرده است اگر شهری بخواهد توسعه و رونق یابد و فضای کسب و کار در آن رقم بخورد باید این اتفاق توسط بخش خصوصی رقم بخورد.

علوی امندانی اذعان داشت: امروزه رشت و مجموعه مدیریت شهری این قابلیت را دارند با یک برنامه ریزی مناسب و استقبال مناسب از سرمایه گذاران اتفاقات خوبی را رقم بزنند.

وی ابراز امیدواری کرد که انعقاد قرارداد شهربازی منجر به اجرای پروژه های سرمایه گذاری بیشتری در رشت شده و تسهیل کننده اتفاقات خوب آینده باشد.

این مسئول با اشاره به انعقاد قرارداد احداث شهربازی با سرمایه گذار پیشین،متذکر شد: سرمایه گذاری بیش از دو دهه در این شهر کار کرده است امروز با ایجاد اعتماد متقابل میان شورا، شهرداری و این سرمایه گذار کار از نو آغاز می شود .

علوی امندانی ادامه داد:این می تواند پیغام شفاف و روشن برای تمام سرمایه گذاران کشور داشته باشد که مجموعه مدیریت شهری رشت پذیرای سرمایه گذارانی است که بتوانند برای این شهر رونق اقتصادی ایجاد کنند و منافع خود را کسب کنند.

وی خاطرنشان کرد: شورا به شدت پیگیر است سایر پروژه های سرمایه گذاری پیگیری و به نتیجه برسد و نباید در فضای شهرسوء تفاهمی ایجاد شود که چون شهردار در رشت مستقر نیست فرآیندهای کاری شورا و شهرداری متوقف شده است.

رئیس شورای اسلامی  شهر رشت در پایان ابراز امیدواری کرد با همدلی و اتحاد با یکدیگر بتوانیم با سرعت بیشتر توسعه و رونق اقتصادی را در رشت رقم بزنیم.

سخنگوی شورای اسلامی رشت در این مراسم با قدردانی از زحمات سرمایه گذار پروژه احداث شهربازی رشت اظهار داشت: مجموعه شورای اسلامی و شهرداری رشت در کنار سرمایه گذار پروژه برای بهره برداری مناسب خواهد بود.

فاطمه شیرزاد،خاطر نشان کرد:در کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت توجه ویژه ای به راه اندازی و افزایش مراکز تفریحی می شود افزود: خوشحالیم در اواخر سال ۹۷ اتفاق مثبتی در حوزه سرمایه گذاری انجام شد و امیدواریم شاهد بهره برداری پروژه های بیشتری در حوزه های سرمایه گذاری باشیم.

وی همچنین خواستار ایجاد پارک های موضوعی بازی در رشت از سوی سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت  و هم چنین بهره برداری فاز اول شهربازی رشت در آستانه سال جدید شد.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری رشت در این جلسه با اشاره به انعقاد این قرارداد سرمایه گذاری توضیح داد: راه اندازی شهربازی در دو نوبت فراخوان گذاشته شد و سرمایه گذاران واجد شرایط شناسایی شده و مناسب ترین سرمایه گذار برای راه اندازی مجدد آن انتخاب شد.

مریم گل احضار با اشاره به اینکه سرمایه گذار پروژه راه اندازی شهربازی رزومه بسیار قوی دارد افزود: سرمایه گذار پروژه در بسیاری از استان های کشور نظیر قم، بوشهر و … فعالیت کرده و حتی در بسیاری از کشورهای دنیا نیز پروژه های خوبی اجرا کرده است.

وی با اشاره به تعطیلی چندساله شهربازی بیان داشت: راه اندازی مجدد شهربازی تکلیفی از مردم بر مجموعه مدیریت شهری بود و امیدواریم انعقاد این قرارداد منشا خیر برای شهر باشد.

 

سرمایه گذار پروژه شهربازی رشت در این جلسه ضمن قدردانی از زحمات اعضای شورای اسلامی رشت، سرپرست شهرداری و سازمان سرمایه گذاری شهرداری اظهار کرد: خوشحالم بار دیگر این توفیق نصیب من شد تا به مردم گیلان و رشت خدمت کنم.

وی با اشاره به اینکه شهربازی محل مناسبی برای اوقات فراغت جوانان است افزود: امیدوارم بتوانم در دومین مرحله از راه اندازی شهربازی کارنامه موفق تری نسبت به دفعه اول از خود به جای بگذارم.

سلگی سرمایه گذار شهربازی رشت با اشاره به اینکه بسیار خوشحالم توانسته ام به عنوان یک کارآفرین و اشتغال زا در کشورم خدمت کنم گفت: سال گذشته بیش از یک میلیون نفر به شهربازی های کشور مراجعه کردند و هر شهربازی به طور متوسط برای یکصد نفر اشتغال زایی کرده است.

سرمایه گذار پروژه شهربازی رشت تاکید کرد: از سال ۵۳ تا کنون اتفاق ناگواری که ناشی از قصور بوده در مجموعه شهربازی ها رخ نداده و چندین بار رتبه اول شهربازی مراکز استان ها را کسب کردم.

وی با اشاره به اینکه پروژه احداث شهربازی در چندفاز به بهره برداری می رسد خاطرنشان کرد: امیدوارم فاز اول احداث شهربازی در آستانه سال جدید به بهره برداری برسد.

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :