کاشف اسرار-معاون ارزیابی و انطباق فنی اداره کل استاندارد گیلان از عدم برگزاری نشست شورای استاندارد استان طی ۲۰ ماه گذشته به ریاست استاندار برابر تبصره ۲ ماه ۳۴ قانون”تقویت و توسعه نظام استاندارد”مصوب سال گذشته مجلس شورای اسلامی خبر داد.

مهناز جعفریان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار با اعلام این خبر،اظهار کرد:برابر تبصره ذیل ماده قانونی مذکور ،شورای استاندارد استان باید به ریاست استاندار و دبیری مدیرکل استاندارد استان و عضویت مدیران کل و رؤسای سازمان‌ها و نهادهایی که وزرا و رؤسای آنها عضو شورای‌عالی استاندارد می‌باشند،تشکیل بشود.

به گفته وی،برابر این قانون، دو نفر کارشناس به پیشنهاد مدیرکل استاندارد و با حکم استاندار و یک نفر از نمایندگان استان به انتخاب مجمع نمایندگان استان مرتبط با حوزه استاندارد تشکیل می‌شود.

این مسئول،خاطر نشان کرد:از سال گذشته تاکنون به دلیل به نتیجه نرسیدن مصوبات کارگروه استانی استاندارد سازی،شورای استاندارد استانی به ریاست استاندار از سال گذشته تاکنون برپا نشده است ولی احتمال زیاد در ماه جاری یا آینده برپا بشود.

به گفته جعفریان،کارگروه استانی در صورت نیاز برگزار می شود و امسال هم اداره کل استاندارد گیلان برای برگزاری این نشست مکاتبه و حتی پیرو نامه برای استانداری صادر و ارسال کرده است  و به محض اعلام زمان از طرف استانداری برگزار می شود.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :