کاشف اسرار-شهرداری اصفهان در روز جاری به مناسبت سومین سالگرد پیوستن به شبکه شهرهای خلاق جهان به واسطه داشتن هنر صنایع دستی نسبت به برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی صنایع خلاق اقدام کرد که تا اول دی ادامه دارد.

نمایشگاه صنایع خلاق اصفهان 97

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،مدیر خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری اصفهان در آئین افتتاحیه این نمایشگاه از حضور مدیران شهری گنبدکاووس، گز و برخوار، بندر عباس، یاسوج، سنندج، سمنان و یزد در برنامه تشکر کرد ولی نامی از شهر رشت نبرد.

عدم طرح حضور رشت در این نمایشگاه در حالی می باشد ،این شهر توانست هم زمان با اصفهان به شبکه شهرهای خلاق جهان درآید و زبان زد خاص و عام بشود ولی همچون اصفهان این چنین نمایشگاهی برگزار نکرد.

بنا به شنیده ها مدیر شهر خلاق خوراک یونسکو در رشت علی رغم این که فرزند محصل دبستانی دارد قصد داشت رنج سفر به اصفهان را به جان بخرد و عازم این شهر تاریخی و هنری بشود ولی با عدم تخصیص اعتبار ۱۰ میلیون تومانی از سوی سرپرست این نهاد عمومی غیر دولتی مواجه شد.

فاطمه قدیمی حرفه که از زمان پیوستن رشت به شبکه شهرهای خلاق جهان با انجام رایزنی های متعدد توانست به برخی از کشورهای اروپایی و آسیایی برای شرکت در اجلاس های متعدد سفر کند و صندلی شهرداری رشت را خالی نگذارد و تفریح بکند،این بار نتوانست”علی بهارمست”به عنوان سرپرست نهادی که در آن مشغول به خدمت می باشد را راضی کند و اعتبار لازم را  اخذ کرده و جهت بستن ساک و انجام سفر را عملی کند.

بنا به شنیده ها،غرفه در نظر گرفته شده برای شهرداری رشت جهت حضور در نمایشگاه اصفهان به صورت رایگان بوده ولی برای هزینه ایاب و ذهاب و غرفه سازی نیازمند تخصیص اعتبار بوده است

اینک سئوال می شود چطور سرپرست شهرداری رشت که هم زمان سرپرستی تیم فوتبال سپیدرود را هم بر عهده دارد احیانآ برای جذب کمک به این تیم ورزشی تلاش دارند،ولی برای حضور این نهاد در برنامه بین المللی اصفهان که بنا به شنیده ها نیاز به حدود ۴۰۰ یا ۵۰۰ میلیون ریال داشته است،لکن با انجام رایزنی های مکرر مدیر شهر خلاق یونسکو در این شهر به ۱۰۰ میلیون ریال کاهش یافت،فقط مبلغ ۲۵ میلیون ریال می خواستند تخصیص اعتبار بدهند و “قدیمی حرفه”را راهی سفر کنند؟

با توجه به این که صحت و سقم موضوع در دست بررسی می باشد و اطلاعات از طریق منبع آگاه در اختیار گذاشته شده است،سئوال می شود آیا فرصت سوزی “علی بهارمست”با عدم تخصیص ۱۰ میلیون تومان صحت دارد؟ برای تنویر افکار عمومی با مستندات پاسخ بدهند تا در راستای رسالت مطبوعاتی منتشر بشود.

لازم  به ذکر می باشد بنا به فراخوان منتشر شده در سایت شرکت برگزار کننده نمایشگاه هزینه برپایی غرفه به ارقام ذیل بوده ولی شهرداری رشت به رغم رایگان بودن ذر این نمایشگاه شرکت نکرد:

هزینه ثبت نام:

۱) غرفه ویژه با ازای هر مترمربع ۱/۷۰۰/۰۰۰ ریال (شامل غرفه های جزیره و بیش از یک نما)
۲) غرفه معمولی به ازای هر مترمربع ۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال
۳) غرفه معمولی خارجی به ازای هر متر مربع ۱۲۰ یورو
۴) غرفه ویژه خارجی به ازای هر متر مربع ۱۵۰ یورو
۵) قیمت هر متر غرفه در فضای باز نمایشگاه ۸۰۰/۰۰۰ ریال می باشد (حداقل متراژ فضای باز ۴۰ متر مربع
۶) قیمت های مذکور با احتساب ۹% مالیات بر ارزش افزوده می باشد.
۷) حداقل متراژ برای غرفه های ویژه ۱۲ متر مربع می باشد.

انتشار اخبار و یادداشت های منتشره در پایگاه خبری به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :