کاشف اسرار-مدیرکل تامین اجتماعی  گیلان،گفت:در حال حاضر ۸ هزار و ۵۰۰ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری از این خدمت سازمان در گیلان بهره می برند،از حیث نسبت این گروه به مجموع بیمه شدگان اجباری در زمره استانهای قرار گرفته در منطقه قرمز در تقسیم بندی های سازمانی هستیم

به گزارش کاشف اسرار جمیل حق پرست در نشست با فرماندار رشت،اظهار کرد: بیش از ۴۵ درصد حجم مخاطبین در گروههای بیمه شدگان و مستمری بگیران و کارگاههای مشمول استان مربوط به حوزه شهرستان رشت است.

وی خاطر نشان کرد : درسال های گذشته متوسط جامعه هدف برای هر همکار در این منطقه معادل یک هزار و ۱۰۰ نفربود که با استقرار شعب جدید در سنگر ، کوچصفهان و راه اندازی شعبه سه رشت این تعداد به ٧۵٠ نفر برای هر یک از پرسنل کاهش یافته است .

این مسئول، اقداماتی همچون راه اندازی میزخدمت ، اجرای طرح نوین خدمات در شعبه شهرصنعتی رشت ، حذف مراجعات حضوری بابت صدور دفترچه های درمانی و ارسال از طریق پیک ، انجام امور دریافت لیست ، صدور فیش و ابلاغ  و بازرسی و تشکیل پرونده ها به صورت الکترونیکی را در زمره مهم ترین فعالیتهای تامین اجتماعی گیلان در سالهای اخیر برشمرد .

حق پرست با تاکید بر این که سازمان تامین اجتماعی هم چون بخشهای تولیدی صنعتی و کارفرمایی متاثر از شرایط اقتصادی است،متذکر شد: قوانینی همچون مشاغل سخت وزیان آور ، مواد ٩ و ١٠ نوسازی صنایع و معافیتهای بیمه ای سهم دولت برای برخی گروههای بیمه ای از مولفه هایی است که امروز توازن منابع و مصارف تامین اجتماعی که بر پایه محاسبات بیمه ای میباشد را برهم زده است .

وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی از بودجه عمومی برخوردار نیست ،ابراز کرد: در استان به طور متوسط روزانه ٨ میلیارد تومان تعهدات ارائه می شود که در ماه رقمی افزون بر ٢٠٠ میلیارد تومان را شامل می گردد که بیشتر از بودجه چندین وزارتخانه است .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان، ماده ۵٠ قانون تامین اجتماعی ابزاری مستحکم به منظور تحقق مطالبات ازطریق بازداشت حساب ، مزایده و توقیف اموال و.. دانست و تصریح کرد:با هدف تعامل و مساعدت به واحدهای صنعتی و کار فرمایان تلاش میکنیم با همراهی در جهت کمک به تولید گام برداریم .

حق پرست،یاد آور شد:در حال حاضر ۸ هزار و ۵۰۰ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری از این خدمت سازمان در گیلان بهره می برند، از حیث نسبت این گروه به مجموع بیمه شدگان اجباری در زمره استانهای قرار گرفته در منطقه قرمز در تقسیم بندی های سازمانی هستیم .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :