کاشف اسرار-معاون هماهنگ کننده پلیس گیلان در مراسم تجلیل از مدرسان و مربیان برگزیده پلیس گیلان گفت: آموزش‌ها باید مؤثر و در راستای ماموریت‌های کارکنان باشد.

به گزارش کاشف اسرار ” حسین حسن‌پور ” در مراسم تجلیل از مدرسان و مربیان برگزیده پلیس گیلان که به مناسبت بزرگداشت مقام معلم در سالن کوثر شهرستان رشت برگزار شد به سخن امام راحل مبنی بر اینکه ” معلمی شغل انبیا است ” اشاره کرد و بیان داشت: از آنجا که ارائه آموزش گران و هزینه‌بردار است باید مبتنی بر نیاز باشد.

وی افزود: ناجا با داشتن ماموریت‌های بسیار مهم و حساس به دنبال تامین امنیت، آسایش و رفاه برای مردم است و با توجه به متغیر بودن محیط اجتماعی و سختی‌های موجود، در راستای ارتقاء دانش و توانمندی کارکنان گام‌های مؤثری برداشته است.

این مسئول توجه به آموزش‌های کاربردی برای کارکنان را بسیار مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: آموزش‌ها باید مؤثر و در راستای ماموریت‌های کارکنان باشد.

حسن‌پور به نقش و جایگاه معلم و الگو بودن شهید مطهری برای تمامی معلمان اشاره کرد و اظهار داشت: کلیه فرماندهان و مسؤولان باید در راستای ارتقاء دانش و تخصص کارکنان توجه و اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.


یک عضو هیئت علمی گروه علوم تربیتی دانشگاه گیلان نیز طی سخنانی در این مراسم گفت: نیروی انتظامی و یا هر نهادی که امروز بتواند موفق باشد باید آموزش، تربیت، رشد و توسعه کارکنان را در سر لوحه کار خود قرار دهد.

” علی پورصفر ” با اشاره به اینکه هرجائی که کتاب و قلم باشد یاد مرواجان حقیقت و درستی یعنی معلمان در ذهن ما تداعی می‌شود افزود: موفقیت همه ما مرهون تلاش‌های خستگی ناپذیر معلمان و مدرسان است.

وی معلمان را طلایه‌داران بیداری، آگاهی و دعوت کننده انسان‌ها به دوری از تاریکی و جعل دانست و اظهار داشت: رشد و پیشرفت هیچ جامعه‌ای بدون آموزش و پرورش صحیح میسر نمی‌شود.

این عضو هیات علمی، شهید مطهری را به عنوان معلم بزرگ انقلاب، اندیشه‌ها و ترویج فرهنگ اسلامی دانست و تصریح کرد: نامگذاری روز شهادت شهید مطهری به نام روز معلم اقدامی مثبت در خصوص قدردانی از مقام شامخ این شهید بوده است.

پورصفر به نحوه ارائه آموزش‌ها در کشور و همچنین نیروی انتظامی اشاره و خاطرنشان کرد: نیازسنجی، تدوین برنامه آموزشی، اجرای برنامه‌های آموزشی و تهیه بازخورد مناسب در محیط اجرا از جمله نکات ضروری در اثربخشی آموزش‌ها است.

گفتنی است در پایان این مراسم به تعدادی از اساتید برگزیده فرماندهی انتظامی استان گیلان با اهداء لوح، تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

منبع: پایگاه خبری پلیس

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :