کاشف اسرار-رئیس پلیس راهور استان گیلان راهکار رفع آلودگی هوا، ترافیک کشنده و کاهش حوادث رانندگی در کلان شهرها را توسعه فرهنگ استفاده از دوچرخه در حمل و نقل عمومی دانست.

به گزارش کاشف اسرار ” محمدرضا محمدی ” در همایش دوچرخه سواری که به مناسبت روز ملی ایمنی حمل و نقل برگزار شد با اشاره به مشکلات مختلف استفاده از خودرو در زندگی شخصی و اجتماعی شهروندان، استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل در کلانشهرها را، راهکار کاهشل معضلات ناشی از تردد خودروها بیان کرد.

وی افزود : در برخی از شهرهای بزرگ کشورهای توسعه یافته بیش از ۲۰ درصدی حمل و نقل شهری با دوچرخه انجام می‌شود که این عدد بسیار بزرگ و قابل توجه است و کمک شایانی به کاهش آلودگی هوا، سلامت جامعه و رفع ترافیک در این شهرها کرده و در کنار همه این موارد ایمنی ترافیک را نیز ارتقاء بخشیده است.

این مسئول ،مدعی شد: در کشور ما به علت مباحث اقلیمی و فرهنگی به جزء معدود شهرهای کشور تاکنون توجه جدی به مقوله حمل و نقل با دوچرخه نشده است .

محمدی اظهار داشت: مسؤولان شهری باید با برنامه‌ریزی مناسب و توسعه زیرساخت‌ها و پیگیری اقدامات فرهنگی، استفاده از دوچرخه را به عنوان وسیله حمل و نقل ترویج دهند.

وی خاطرنشان کرد: حمل و نقل ترکیبی شامل استفاده از دوچرخه‌های عمومی و اشتراکی و سایر وسایل نقلیه در مسیر‌های شهر می‌تواند اولین گام در جهت علاقمند کردن مردم به استفاده از دوچرخه در امور حمل و نقل عمومی باشد.

گفتنی است در این همایش رئیس و مدیران راهور استان به منظور گرامی داشت روز ملی حمل و نقل با شرکت کنندگان همراه شدند و مسافت ۱۵ کیلومتری ورزشگاه شهید عضدی رشت تا پارک جنگلی سراوان را رکاب زدند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :