کاشف اسرار-دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان در دیدار با فرمانده انتظامی گیلان گفت: پلیس باید با کسانی که تظاهر به روزه‌خواری می‌کنند برابر قانون برخورد کند.
به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس، علی مصطفوی‌نیا ” در جلسه هماهنگی قضائی با فرمانده انتظامی گیلان و جمعی از مسؤولان انتظامی استان که در دفتر کار وی برگزار شد بیان داشت: حفظ حرمت ماه مبارک رمضان یک وظیفه همگانی است.
وی با اشاره به وجود برخی افراد هنجارشکن در سطح جامعه که باعث خدشه‌دار شدن چهره اسلامی جامعه می‌شوند افزود: نیروی انتظامی باید بر اساس قانون نسبت به برخورد با عوامل بی‌حجابی و بدحجابی و اشاعه دهندگان فرهنگ غربی در جامعه برخورد کند.
این مقام قضائی انجام اردوهای فرهنگی و ورزشی را منوط به کسب مجوز از رده‌های مربوطه دانست و تصرح کرد: رعایت مسائل شرعی در انجام اردوهای مختلط لازم و ضروری است.
حجت الاسلام مصطفوی‌نیا به در پیش بودن ماه مبارک رمضان اشاره کرد و اظهار داشت: پلیس باید با کسانی که تظاهر به روزه‌خواری می‌کنند برابر قانون برخورد کند.
در این جلسه سردار ” محمدرضا اسحاقی ” فرمانده انتظامی استان گیلان با تقدیر و تشکر از همکاری خوب دستگاه قضائی با پلیس در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی شهروندان گفت: برخورد با ارازل و اوباش نوظهور، عربده‌کشان و مزاحمان نوامیس مردم و شناسایی افرادی که استعداد و زمینه نزاع و درگیری دارند در دستور کار پلیس است.
وی افزود: کشف هدفمند جرایم و مبارزه با برهم‌زنندگان آسایش و امنیت مردم نیازمند تعامل، همکاری و وحدت رویه بیشتر دستگاه قضائی با پلیس است.
این مقام انتظامی تصریح کرد: نظارت و کنترل صنوف، اماکن، خانه‌کاشانه‌ها و تفرجگاه‌های ساحلی که از خواسته‌های مردمی است در سرلوحه مأموریت‌های نیروی انتظامی قرار دارد.
فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به لزوم حفظ حرمت ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: کلیه صنوفی که خدمات تغذیه‌ای به مرذم ارائه می‌کنند با نظارت اداره اماکن عمومی پلیس و بر اساس مجوزهای صادره، در ایام ماه مبارک رمضان فعالیت خواهند داشت.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :