کاشف اسرار-روز جاری نمایشگاه کالاهای ایرانی تحت عنوان « برندهای اورآسیا» با حضور بیش از ۶۵ شرکت ایرانی از جمله استان گیلان و تعدادی از شرکت های کشورهای عضو اتحادیه اورآسیا در محل اکسپوی کشور ارمنستان افتتاح شد.

به گزارش کاشف اسرار،این نمایشگاه با حضور “تیگران خاچاتریان” به عنوان وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان و “سید کاظم سجادی “سفیر کشورمان در ایروان،”الکسانیان” (رئیس اتاق بازرگانی ارمنستان و) با شرکت جمعی از مقام ها و مسئولین ایرانی و ارمنی در محل اکسپوی ایروان افتتاح گردید.

قاسم رضائیان ،علی رضا آقا زاده طاهر گورابی،مهران فکری و طاهر زمرد نیا از اعضای اتاق بازرگانی رشت(گیلان)و هیات رئیسه اتحادیه اتحادیه صادرکنندگان گیلان به یروان اعزام شدند و مسئولیت پاویون گیلان با قاسم رضائیان به عنوان رئیس اتحادیه است

وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان در مراسم افتتاح این نمایشگاه ، برگزاری این نمایشگاه را فرصت مناسبی برای معرفی کالاها و محصولات ایرانی به بازار ارمنستان و همچنین اتحادیه اورآسیا دانست.

تیگران خاچاتریان ،افزود:برگزاری اینگونه نمایشگاهها نه تنها ظرفیت و فضای همکاریهای تجاری و اقتصادی بین شرکت های ایرانی و ارمنی را توسعه خواهد داد بلکه باعث معرفی کالاهای ایرانی در اورآسیا خواهد شد.

وی با تشکر از ابتکار سفیر کشورمان در برگزاری این نمایشگاه در ارمنستان، امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اورآسیا را بستر مناسبی برای تسهیل تجارت بین ایران و این اتحادیه دانست

وزیر سرمایه گذاری ارمنستان در پایان تاکید کرد: در سال ۲۰۱۹ فضای تجارت بین تجار و بازرگانان ایرانی و اورآسیا آسانتر و نقل و انتقال کالا گسترش خواهد یافت.

سفیر کشورمان نیز در مراسم افتتاح نمایشگاه برندهای اورآسیا با اشاره به در هم تنیدگی و ناگسستنی بودن روابط ایران و ارمنستان در حوزه های مختلف تاریخی، فرهنگی و… روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور را بر مبنای برد- برد و بهره گیری تجار ایرانی و ارمنی از منافع این روابط تلقی کرد.

سید کاظم سجادی،اعتقاد دارد: امنیت تجارت و سرمایه گذاری بین دو کشور باید توسط دولتها تضمین شود تا مشوقی برای حضور و فعالیت فعالین اقتصادی در حوزه های تجارت و سرمایه گذاری بین دو کشور باشد.

وی با تاکید بر کیفیت و تنوع کالاهای ایرانی افزودند ارمنستان می تواند از ایران بعنوان هاب تجارت خود استفاده نموده و نیازمندیها و احتیاجات بازارهای داخلی خود و اتحادیه اورآسیا را از ایران تامین کند.

سفیر کشورمان با اعلام اینکه به زودی خانه تجارت اورآسیا در ارمنستان فعالیت خود را آغاز خواهد نمود ابراز امیدواری کرد این مرکز محلی برای نشست تجار دو کشور و برگزاری جلسات B2B گردیده و فعالین اقتصادی ایرانی و ارمنی را به یکدیگر نزدیکتر نماید.

در پایان مراسم افتتاحیه گروه موسیقی سنتی کشورمان نیز به اجرای برنامه هنری پرداختند. قرار در حاشیه این نمایشگاه موسقی سنتی ایرانی بهمراه غذاهای بومی نیز به مخاطبان ارمنی ارائه گردد.

لازم به ذکر است در نمایشگاه برندهای اورآسیا در ایروان شرکت های ایرانی در بخش های مختلفی نظیر صنایع غذایی، مصالح ساختمانی، فرش، خودرو، وسایل و تجهیزات خانگی، آجیل، مواد پلاستیکی و … کالاهای خود را عرضه نموده اند.

در گردهمایی بزرگ برندهای اوراسیا بیش از ۱۰۰ سازمان محلی و خارجی از ایران، ارمنستان، روسیه، گرجستان و غیره، این نمایشگاه را تشکیل می دهند و نوآوری های مصرف کننده و فن آوری های جدید را ارائه خواهند داد.

هدف نمایشگاه برندهای اوراسیا در سال ۲۰۱۹ ترویج برنامه های تجاری و سرمایه گذاری مشترک و کمک به تحقیق در مورد حوزه های مورد نظر است.این نمایشگاه از روز شنبه به مدت ۴ روز برای بازدید علاقمندان دایر می باشد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :