کاشف اسرار-مشاور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در امور کشاورزی از موافقت این عضو هیات دولت با میزبانی استان گیلان از گردشگران در سال ۲۰۲۰ میلادی خبر داد.

عبدالغفار شجاع در گفتگو با خبرنگار کاشف اسرار،طراح میزبانی در این سال میلادی را”مرتضی طالع ماسوله”از شهروندان گیلانی و از کارکنان سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور عنوان کرد.

وی زمان ارائه این طرح به معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه را سال ۱۳۹۶ ذکر کرد و افزود:گیلان دارای عرصه و امکانات بسیار خوبی برای جذب گردشگران بوده ولی شناخته شده نیست.

نماینده اسبق مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی،تاکید کرد:اگر اجرای طرح بازدید گردشگران از گیلان در سال ۲۰۲۰ میلادی با خوبی مدیریت کنند،۱ هم اندیشی بخواهد اتفاق بیفتد و به صورت مردم نهاد تشکیل بشود،می تواند به مسئولان استانی کمک بسیار زیادی کند.

شجاع با اشاره به تسلیم نامه به نمایندگی از”طالع ماسوله”به معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه،خاطر نشان کرد:”محمد باقر نوبخت حقیقی”با این درخواست موافقت و پس از گذشت مدت طولانی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تسلیم شد.

به گفته وی،”کیمیا تنهایی”به عنوان یکی از معاونین سازمان مدیریت و برنامه استان،به عنوان مسئول اجرای طرح میزبانی گیلان در سال ۲۰۲۰ میلادی انتخاب و شروع به فعالیت کرده است.

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان گیلان،تصریح کرد:طرح هم اندیشی میزبانی گیلان از گردشگران در سال ۲۰۲ میلادی توسط مردم در فضای مجازی اداره می شود.

شجاع با تاکید بر این که اجرای این طرح بدون حمایت دولت امکان پذیر نیست،خطاب به “غلام علی جعفر زاده ایمن آبادی به عنوان لیدر مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی درخواست برگزاری جلسه مشترک با خودش و هم چنین استاندار مطرح کرد.

وی با تاکید بر این که ۱۴ اداره کل دولتی در گیلان برای اجرای این طرح باید کمک بکند ،از وجود پسماند در استان به شدت انتقاد کرد

مشاور معاون رئیس جمهوری با انتقاد شدید از وضعیت نامناسب تالاب انزلی و آلودگی رودخانه های شهر رشت،تاکید کرد:این استان باید عاری از زباله بشود تا از وضعیت نامناسب خارج و مرتب بشود.

شجاع،معتقد است:توان مندی های گیلان در سال ۲۲ میلادی و اوایل سال ۱۳۹۹ شمسی باید رو بشود ،ضمن این که رشد دادن این استان با ایجاد اتحاد ،ضروری است.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :