کاشف اسرار-رئیس پلیس راه استان از اجرای برنامه آموزش فرهنگ ترافیک با اهدای کلاه ایمنی در روستای ” سوستان ” شهرستان لاهیجان خبر داد.

حسین محمدپور امروز با اعلام این خبر به رسانه ها،گفت: رشد سریع صنعت موتورسیکلت در سالهای اخیر در ایران و استقبال مردم از آن بدون رعایت نکات ایمنی در هنگام رانندگی با این وسیله نقلیه موجب شده که موتورسواران به عنوان دومین گروه از آسیب دیدگان تصادفات رانندگی در ایران شناخته شوند.

وی نگاهی کوتاه به آمار تصادفات عابران پیاده و موتورسیکلت سواران داشت و عنوان کرد: در سال ۹۷ در جاده‌های برون شهری استان ۱۳۲ نفر عابر پیاده و ۱۵۷ نفر راکب و ترک‌نشین موتورسیکلت بر اثر تصادف جان خود را از دست دادند .

به گفته این مسئول،بیشترین تصادفات عابران پیاده بین ساعت ۱۶ الی ۲۰ با ۳۸ درصد و تصادفات موتورسیکلت بین ساعت ۲۰ الی ۲۴ با ۳۴ درصد بوده که باید توجه خاصی نیز برای این قشر آسیب‌پذیر داشته باشیم.

محمد پور اظهار داشت: از مرداد ماه سال ۹۷ آموزش کاربردی توام با اهدای کلاه‌ ایمنی و نمایش فیلم‌های تصادفات موتورسیکلت سواران و نصب شب‌نما آغاز شده است.

وی خاطر نشان کرد: هفتمین جلسه در سال ۱۳۹۸ و در مجموع چهل و هشتمین جلسه در شهرستان لاهیجان روستای سوستان با حضور مسؤولان محلی و موتورسواران برگزار و تعدادی کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت اهدا شد.

رئیس پلیس راه استان گیلان در پایان گفت: هدف و چشم انداز اصلی طرح کاهش تلفات جانی ناشی از تصادف موتورسیکلت‌ها با ترغیب استفاده راکبان از کلاه ایمنی و رعایت اصول و مقررات راهنمایی و رانندگی است .

محمد پور،متذکر شد: همان طورکه فرهنگ استفاده از کمربند ایمنی در رانندگی باخودرو به یک رفتار فراگیر تبدیل شده به زودی راکبان موتورسیکلت نیز با استفاده از کلاه ایمنی به مانند یک همراه همیشگی، ایمنی، سلامت و آرامش را برای خود و سایران به ارمغان آورند.
🔰🔰🔰🔰

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :