کاشف اسرار-از آخرین روزهای فروردین ماه امسال تا کنون قیمت مرغ پراکنده در برخی از فروشگاه های شهر رشت به شدت کاهش پیدا کرده به طوری که از حدود ۱۷ هزار توان اسفند ماه سال قبل به حدود ۱۰۰ هزار ریال است.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،علی رغم فروش مرغ پرکنده به قیمت حدود ۱۰۰ هزار ریال،نرخ فروش دل و بال مرغ به ترتیب حدود ۱۷۰ و ۱۸۰ هزار ریال است.

از آن جایی که فروشندگان به طور یقین ؛مرغ را ارزان تر خریداری و با در نظر گرفتن سود،حدود ۱۰۰ هزار ریال می فروشند و اغلب فروشندگان با تکه تکه کردن اجزای مرغ،بال و کتف به قیمت بین ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار ریال عرضه می کنند،وضعیت دل مرغ هم این گونه است.

تفاوت بین قیمت فروش مرغ پرکنده با بال و کتف بدون بررسی قیمت خرید ،حدود ۸۰ درصد تفاوت دارد و اتاق اصناف مرکز گیلان،سازمان صمت و تعزیرات حکومتی استان باید هر چه سریعتر پاسخ بدهند آیا این رقم توسط فروشندگان در نظر گرفته شده منطقی و قانونی است؟آیا ستاد تنظیم بازار استان برای نرخ گذاری و یا برخورد با گران فروشی احتمالی وظیفه ای دارند یا خیر؟

آیا بهتر نیست اتاق اصناف،سازمان صنعت-معدن و تجارت،تعزیرات حکومتی و ستاد تنظیم بازار استان به صورت روزانه و یا هفتگی به صورت کتبی و رسانه ای حداکثر قیمت مجاز برای فروش اجزای مرغ اعلام بکند تا خیال خریداران آسوده باشند؟

ناگفته نماند رئیس سازمان صمت گیلان اخیرا طی سخنانی با اشاره به عملکرد سازمان صمت در حوزه تنظیم بازار عنوان کرد: به گزارش و اعلام معاونت امور بازرگانی وزارت صمت در گردهمایی روسای سازمان های صمت کشور، استان گیلان رتبه اول تنظیم بازار در کشور را کسب نموده است .

اظهارات فرهاد دلق پوش درباره کسب رتبه نخست گیلان درحالی صورت می گیرد که طی ماه‌های اخیر ستادی به عنوان تنظیم بازار ماهیت کارکردی خود را از دست داده است و به دلیل ناکارآمدی برنامه ها و تدابیر اندیشیده شده روزی نیست که مردم با مشکل گرانی مواجه نشوند یا برخی از اجناس من جمله برخی از اجزای مرغ مثب بال و کتف و هم چنین دل را گران تر نخرند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :