کاشف اسرار-فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: تدوین و اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی و برخورد عاقلانه و مدبرانه با هنجارشکنان، یکی از الزامات اساسی برای حفظ ارزش‌های اسلامی جامعه است.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس،” محمدرضا اسحاقی ” در جلسه‌ای که با حضور تعدادی از مسؤولان دستگاه‌های اجرائی استان و اعضاء ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مجتمع فرهنگی غدیر شهر رشت برگزار شد بیان داشت: جامعه اسلامی نباید در قبال ترویج گناه و ناهنجاری‌های اخلاقی بی‌تفاوت باشد.

وی با اشاره به دسیسه‌های دشمن برای ترویج بی‌عفتی در جوامع اسلامی افزود: حجاب اصلی مهم در ایمن‌سازی جامعه و حفظ جایگاه زن مسلمان است.

این مسئول بر لزوم مشارکت همه دستگاه‌های اجرائی و استفاده از نیروهای ارزشی و مکتبی برای توسعه امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و اظهار داشت: تک تک ما در قبال برخورد با منکرات، ترویج معارف و رفتار و گفتار اسلامی در جامعه مسؤولیت داریم.

اسحاقی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقدام سنجیده، مدبرانه و عاقلانه در فرهنگ‌سازی و برخورد با مظاهر علنی فساد تصریح کرد: تدوین و اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی و برخورد عاقلانه و مدبرانه با هنجارشکنان، یکی از الزامات اساسی برای حفظ ارزش‌های اسلامی جامعه است.

وی احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر را یکی از انتظارات به حق مردم از نیروی انتظامی دانست و گفت: تیم‌های اجرائی و تشکل‌های مردمی با آموزش‌های کافی و بهره‌برداری از امکانات و پشتیبانی فنی، برای احیاء امر به معروف ونهی از منکر، اجرای طرح ارتقاء امنیت اخلاقی و مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی سازماندهی شده‌اند.

رییس پلیس گیلان برخی ناهنجاری‌های اخلاقی در جوامع امروزی را نتیجه کوتاهی و کم‌توجهی به جایگاه رفیع و نقش به بدیل زنان در پویایی و شکوفایی جامعه قلمداد کرد .

اسحاقی بیان داشت: باید جوانان را با معارف اسلام عزیز و ظرفیت‌های گسترده دختر و زن مسلمان در تعالی خانواده و جامعه آشنا کرد و از مشوق‌های لازم در این رابطه بهره برد.

وی ایجاد فضای معنوی در کوچه و خیابان و حفظ حرمت ماه مبارک رمضان محور دیگر سخنان امروز فرمانده انتظامی استان بود.

این مسئول ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و لزوم بهره‌گیری از فیوضات و معنویات این ماه بزرگ خاطرنشان کرد: در روایات متعدد بر حفظ حرمت ماه رمضان و نوشیدن از دریای بی‌کران و سرشار از رحمت رمضان سفارش شده‌ایم و نباید فضای جامعه با تظاهر عده‌ای قلیل به روزه‌خواری و یا انجام محرمات آلوده شود.


گفتنی است در این جلسه راه‌های افزایش همکاری‌های مشترک و نقش هریک از دستگاه‌ها در ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر به ویژه در طرح امنیت اخلاقی و همچنین راهکارهای همکاری ضابطان و آمران به معروف و ناهیان از منکر با یگان‌های انتظامی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :