کاشف اسرار-مدیرکل دامپزشکی گیلان از صادرات بالغ بر ۵ میلیون کیلوگرم محصولات آبزیان از این استان به کشورهای آسیایی و اروپایی در سال قبل خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار ،سهراب عاقبتی امروز با اعلام این خبر،اظهار کرد: در طول سال قبل، بالغ بر ۵ میلیون و ۵۴۳ هزار کیلوگرم ماهی خوراکی تازه، ۱۵۶ هزار قطعه ماهی خوراکی زنده غالبا پرورشی، ۳ هزار و ۱۸۰ کیلوگرم گوشت ماهی خاویاری و نیز ۷ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم شاه میگو و یا ده پای دراز آب شیرین به کشور های آلمان، بلژیک، روسیه، جمهوری آذربایجان، عراق و ارمنستان صادر شد.

وی در خصوص صادرات دام و فراورده های خام دامی ،خاطر نشان کرد در سال گذشته بالغ بر ۴۰۴ هزار عدد تخم مرغ نطفه دار، ۷۶۸ هزار قطعه جوجه یکروزه، ۹۲۴ هزار کیلوگرم گوشت مرغ به کشور های عراق، جمهوری آذربایجان و افغانستان صادر شد.

این مسئول ،متذکر شد: در مجموع تعداد گواهی سلامت صادر شده برای تمامی محصولات صادراتی از استان گیلان ۲ هزار و ۴۹۰ مورد بود.

عاقبتی همچنین توصیه کرد: تمامی محموله های دام اعم از حیوانات اهلی و حتی حیوانات خانگی،فرآورده های خام دامی و خوراک دام که به خارج از کشور صادر می شوند از دامپزشکی گواهی سلامت به زبان لاتین دریافت کنند در غیر این صورت کشور مقصد اجازه ورود نخواهد داد و صاحبان محموله با مشکل مواجه می شوند.منبع:سایت دامپزشکی استان

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :