کاشف اسرار-رئیس پلیس راهور گیلان،گفت: بیش از ۳۰ درصد از کشته شدگان حوادث رانندگی مربوط به موتورسواران است

به گزارش کاشف اسرار،محمد رضا محمدی در حاشیه برگزاری دومین همایش ارتقاء ایمنی موتورسواران که در بخش پره‌سر رضوانشهر با حضور مسؤولان شهرستانی برگزار شد گفت: به منظور ارتقاء سطح ایمنی موتوسواران در استان گیلان و با توجه به شمار جان باختگان این وسیله نقلیه، آموزش راکبان موتورسیکلت در دستور کار پلیس قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه استفاده از موتورسیکلت بدون کلاه‌ایمنی بسیار خطرناک آفرین است افزود: متاسفانه علت فوت اکثر جان باختگان تصادفات موتورسیکلت ضربه به سر بوده است.

این مسئول بیان داشت: عدم رعایت نکات ایمنی در هنگام رانندگی با موتورسیکلت موجب شده است بیش از ۳۰ درصد از کشته شدگان حوادث رانندگی مربوط به موتورسواران باشد.

محمدی تصریح کرد: پلیس در کنار اقدامات قانونی در برخورد با تخلفات موتورسواران برنامه‌های متعدد و متمرکز آموزشی را برای ارتقاء دانش ترافیکی کاربران این وسیله نقلیه مورد توجه قرار داده است و با کمک سایر دستگاه‌های مسؤول در این بخش ضمن آموزش و ارائه نکات ایمنی، کلاه‌ایمنی نیز در اختیار موتورسواران قرار می‌‎دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پلیس راهور استان تلاش دارد در سال ۹۸ با فرهنگ‌سازی، برگزاری همایش‌ها و کلاس‌های آموزشی برای رانندگان و خصوصاً راکبان موتورسیکلت تلفات حوادث رانندگی را کاهش دهد.

گفتنی است در پایان مراسم ارتقاء ایمنی موتورسیکلت در بخش پره‌سر رضوانشهر ۵۰ عدد کلاه‌ایمنی به راکبان موتورسیکلت اهدا شد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :