کاشف اسرار-مسئول روابط عمومی توزیع نیروی برق گیلان از انتشار فراخوان شرکت توانیر برای انتصاب مدیرعامل جدید این شرکت در استان خبر داد و تاکید کرد:روند خداحافظی”جمشید طالبی” تا پایان سال طول می کشد .

حمید رضا حکمت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار با اعلام این خبر،اظهار کرد:برابر فراخوان
شرکت توانیر در راستای راهبرد شایسته‌گزینی وزارت نیرو در دولت دوازدهم و ایجاد فرصت‌های برابر برای همه افراد واجد شرایط عمومی و تخصصی خدمت‌گزاری، از متخصصین داوطلب واجد شرایط برای همکاری در سمت «مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان» دعوت به اعلام آمادگی کرد.

به گفته وی طبق فراخوان مذکور از جمله شرایط احراز پست مدیرعاملی شرکت توزیع نیروی برق استان؛ برخورداری از صلاحیت‌های عمومی انتصاب بر اساس قوانین، مقررات و ضوابط ذیربط

کارمند دائم یا مدت‌معین شرکت‌های توزیع نیروی برق، کارمند رسمی یا پیمانی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، اعضای هیئت علمی در رشته‌های فنی و مهندسی از دانشگاه‌های معتبر و نخبگان شاغل در سطح مدیریت میانی و ارشد دارای گواهی از بنیاد ملی نخبگان است

این مسئول ،دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس در یکی از مقاطع و رشته‌های تحصیلی فنی و مهندسی ترجیحاً مهندسی برق ، داشتن حداکثر سن ۵۵ سال و دارا بودن حداقل ۱۵ سال سابقه خدمت مرتبط در بخش برق و حداقل ۸ سال سابقه مدیریت در سطح مدیریت میانی و یا ارشد را از دیگر شرایط تصدی پست مذکور ذکر کرد.

حکمت،اضافه کرد:طبق فراخوان یاد شده؛ کارکنان شاغل در وزارت نیرو و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و زیرمجموعه که دارای شرایط احراز این سمت باشند در اولویت‌ قرار دارند .

وی مهارت فنی (دانش و معلومات حرفه‌ای): دانش و تخصص، تجربه و فعالیت‌های حرفه‌ای، آگاهی محیطی و سازمانی ومهارت ادراکی: تفکر تحلیلی و حل مسئله، تفکر و اقدام استراتژیک، خلاقیت و نوآوری، قضاوت و تصمیم‌گیری؛ از جمله شرایط شایستگی های عمومی اختصاصی برابر فراخوان انتشار یافته برای انتصاب مدیرعامل جدید توزیع نیروی برق استان ،بیان کرد.

مسئول روابط عمومی توزیع نیروی برق گیلان،داشتن شایستگی بر مدیریت کارکنان را از دیگر شروط شرکت توانیر برشمرد و تصریح کرد: مدیرعامل جدید باید توانایی مربیگری و هدایت (پرورش و توانمندسازی کارکنان)، ایجاد انگیزه و نفوذ بر دیگران، مشارکت‌جویی و تیم‌سازی، تفویض اختیار، حل تعارض و اختلافات را در خود داشته باشد

حکمت ؛مدیریت سازمان یعنی داشتن قاطعیت، برنامه‌ریزی و سازماندهی، نظارت و کنترل و بهبود کیفیت را از دیگر شروط انتصاب مدیرعامل جدید شرکت مذکور بیان کرد و متذکر شد:متقاضیان تصدی این پست باید اصول اخلاقی که در برگیرنده: اخلاق حرفه‌ای، مسئولیت‌پذیری و روحیه خدمت را باید داشته باشند.

وی داشتن شخصیت سازمانی در بر گیرنده :تحول‌گرایی حرفه‌ای و پیشرفت‌گرایی، خوداثربخشی، ثبات هیجانی و تسلط بر خود،‌ انعطاف‌پذیری را از جمله دیگر شروط شرکت توانیر برای مدیرعامل جدید توزیع برق گیلان اعلام کرد

این مسئول داشتن مهارت‌های ارتباطی؛یعنی ارتباط کلامی و ارائه رسمی، همکاری و کار گروهی، شنود مؤثر و همدلی، ایجاد ائتلاف و حفظ شبکه‌های ارتباطی و از سوئی دیگر مهارت کسب و کار در برگیرنده شم اقتصادی، مذاکره و متقاعدسازی، مشتری‌مداری را از دیگر شروط شرکت توانیر بیان کرد.

به گفته حکمت و بر اساس شنیده ها تعدادی از معاونین و کارکنان شرکت توزیع نیروی برق گیلان و هم چنین نیروهای غیر بومی برای تصدی پست مذکور اعلام آمادگی کرده اند.

وی در پایان با تاکید بر این که روند خداحافظی”مدیرعامل فعلی شرکت توزیع نیروی برق گیلان”با پست فعلی تا پایان سال طول می کشد ،متذکر شد: جمشید طالبی در ادامه خدمت یا بازنشسته شدن تصمیم گیر خواهد بود.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :