کاشف اسرار-نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت به مصاحبه اخیر “حسن اکبری به عنوان یکی از مجموعه داران اسناد تاریخی استان گیلان مبنی فروش اسناد تاریخی مجاهدت مشروطه‌خواهان گیلانی به تبریزی ها واکنش نشان داد و تاکید کرد:اجازه واگذاری اسناد مشروطه به تبریز داده نمی شود

به گزارش کاشف اسرار،رضا رسولی در نود و سومین جلسه شوراای اسلامی شهر رشت از تعیین فرصت زمانی برای مذاکره مجدد برای خرید اسناد مشروطه گیلان خبر داد.

وی با اشاره به انتشار خبری مبنی بر قصد فروش اسناد مشروطه گیلان به موزه مشروطه تبریز اظهار کرد: بنده یقین دارم اگر این اسناد به تبریز واگذار شود، برای آنکه نقش گیلان را در اعاده مشروطه از حافظه تاریخ پاک کنند، این اسناد یا بایگانی می شود و یا آن را معدوم می کنند. 

این مسئول با تایید این نکته که سال گذشته با یک مجموعه دار خصوصی بنام حسن اکبری برای خرید اسناد مشروطه گیلان مذاکره شده است، افزود: شورای شهر در بودجه امسال ردیفی را برای مرمت خانه میرزا خلیل رفیع و تجهیز موزه مشروطه از محل اعتبارات اجرای پروژه های بازآفرینی کد دار کرد.

رسولی ادامه داد: در این راستا جلساتی هم در همین راستا با مدیر سازمان عمران و سازمان اسناد برگزار شده است، ولی متاسفانه عدم پیگیری شهرداری برای خرید این اسناد، پروسه را به تعویق انداخت و به مجموعه دار گفته شد شهرداری قصد خرید ندارد.

 وی تاکید کرد: عصر امروز جلسه مشترکی با کمیسیون فرهنگی شورا و دعوت از مدیر کل سازمان اسناد گیلان برگزار می شود تا موضوع خرید اسناد مجدد پیگیری گردد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا نیز طی سخنانی در این زمینه بیان داشت: نقش گیلانیان در اعاده مشروطه انکار ناپذیر است و وعده ایجاد موزه مشروطه از سوی شورای شهر داده شده و باید به این مطالبه به حق مردم پاسخ داده شود.

محمد حسن عاقل منش همچنین افزود: امروز در جلسه کمیسیون فرهنگی مجدد در زمینه خرید اسناد مشروطه بحث خواهد شد و امیدواریم نتایج خوبی داشته باشد. /منبع:سایت شورای اسلامی شهر

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :