کاشف اسرار-رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان ،گفت: مشارکت دانش‌آموزان در ارتقاء فرهنگ ترافیک کاهش تصادفات و تخلفات رانندگی را به همراه دارد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس، ممدرضا محمدی ” با حضور در مدرسه ۱۲ بهمن شهر رشت کسب موفقت سال‌های اخیر در کاهش تخلفات و تصادفات رانندگی را مرهون اقدامات ارزشمند همیاران پلیس در الزام والدین خود به رعایت مقررات بیان کرد.

وی ابراز کرد:از زمان اجرای طرح همیاران پلیس و مشارکت دانش‌آموزان در ارتقاء فرهنگ ترافیک شاهد کاهش بسیار خوب تصادفات و تخلفات رانندگی در استان هستیم.

این مسئول اذعان کرد:هرچند با نقطه مطلوب و مورد قبول بسیار فاصله داریم اما نسبت به گذشته وضعیت خوب و حرکت رو به جلو را شاهد هستیم.

محمدی افزود: دانش‌آموزان آینده‌سازان کشور هستند لذا بر این باوریم اگر آموزش‌های مناسب به آنان ارائه شود بدون تردید در بزرگسالی رعایت قوانین و مقررات به الگوی رفتاری آنها تبدیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: باید از ظرفیت آموزش و پرورش در اجرای طرح‌های همیاران پلیس، پلیس یار نوجوان، پلیس یار جوان و فرهنگ یار ترافیک برای ارتقاء دانش ترافیکی استفاده کرد.

رییس پلیس راهور استان در پایان از همه دانش آموزان خواست، با رعایت ادب و اخلاق نکات ایمنی حین رانندگی از جمله پرهیز از صحبت با تلفن همراه، بستن کمربندایمنی، استفاده از کلاه ایمنی، رعایت سرعت مطمئنه را به والدین و یا راننده وسیله نقلیه یادآوری کنند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :