کاشف اسرار- فرمانده انتظامی شهرستان رشت گفت: صلاح و فساد اجتماعی به اجرا یا عدم اجرای امر و به معروف و نهی از منکر بستگی دارد و نباید نقش تأثیرگذار این فریضه در کاهش آسیب‌های اجتماعی نادیده گرفته شود.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس، علی رمضانی ” در همایش امران به معروف و ناهیان از منکر نیروی انتظامی، ادارات و سازمان‌ها که در سالن شهدای ناجا رشت برگزار شد بیان داشت: اساساً مسئله امر به معروف و نهی از منکر تا حدودی از فکر و ذهن مسلمین خارج شده و آن معنای وسیع خود را از دست داده است و صرفاً محدود به یک سلسله مسائل عبادی شده که باز هم به آن، آن طور که باید و شاید عمل نمی‌شود.

وی به سخنان امام علی(ع) درباره امر به معروف و نهی از منکر که می فرمایند: «همه کارهای خوب و جهاد در راه خدا در برابر امر به معروف و نهی از منکر چون قطره‌ای از دریای عمیق است .» اشاره کرد و افزود: واقعیت این است که این فریضه در جامعه ما مهجور مانده و در واقع نهاد و قدرتی برای ضمانت اجرایی آن به طور رسمی وجود ندارد.

این مسئول تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر هرچند که یک امر اجتماعی است، اما عواقب آن متوجه تک تک افراد جامعه می‌‎شود؛ چرا که تا محیط اصلاح نشود فرد توفیق صد در صد نمی‌یابد.

رمضانی ادامه داد: صلاح و فساد اجتماعی به اجرا یا عدم اجرای امر و به معروف و نهی از منکر بستگی دارد و نباید نقش تأثیر گذار این فریضه در کاهش آسیب‌های اجتماعی نادیده گرفته شود.

وی گفت: جامعه به مثابه کشتی می‌ماند که اگر فردی بخواهد کشتی را سوراخ کند و بقیه مانع کار او نشوند همگی غرق می‌شوند، بنابراین اگر فردی مرتکب گناهی در انظار عمومی شود هم خودش آسیب می‌بیند و هم جامعه را به سوی فساد و تباهی می‌کشاند .

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :