کاشف اسرار-مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان از استاندار درخواست کرد تمامی دستگاههای اجرایی استان در مدیریت مصرف انرژی برق مشارکت داشته باشند .

به گزارش کاشف اسرار،عظیم بلبل آبادی امروز در دیدار با مصطفی سالاری به تبیین وضعیت شبکه برق و مجموعه اقدامات انجام گرفته و دردست اقدام شرکت برق منطقه ای گیلان پرداخت و اظهار کرد:شرایط تولید استان با وجود ۸ نیروگاه بزرگ و کوچک بخاری، گازی ، سیکل ترکیبی و تجدیدپذیر بسیار مطلوب می باشد.

به گفته وی، از ۸ نیروگاه بزرگ و کوچک استان گیلان ۲۸۲۶ مگاوات برق تولید می شود که با توجه به میزان پیک مصرف سال گذشته که در نهم مرداد ماه و به مقدار ۱۸۳۵ مگاوات بود،

این مسئول،خاطر نشان کرد: میزان تولید استان از میزان مصرف آن بسیار بالاتر بوده و با این میزان تولید، برق مازاد را با استانهای همجوار مبادله می کنیم.

بلبل آبادی،متذکر شد: البته نیاز مصرف استان ۲۰۲۸ مگاوات بود که با مدیریت اضطراری بار و همکاری صنایع و مدیریت مصرف توانستیم به مصرف قابل قبول برسیم.

وی ادامه داد:ضمن اینکه برای سال های آتی توسعه شبکه انتقال و فوق توزیع و تخصیص منابع و نقدینگی برای این امر کاملا” ضروری است .

مدیرعامل برق منطقه ای استان ،ابراز کرد: پروژه جابجایی ترانسفورماتورها در نوع خود بی نظیر و منحصر به فرد است و درسال قبل و با ابتکار این شرکت نسبت به افزایش ظرفیت پستهای انتقال و فوق توزیع وخطوط اقدام و با جابجایی ترانسفورماتورهای قدرت، ضمن صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها، توانستیم شرایط برخی از پستها و خطوط را از حالت بحرانی خارج کنیم.

بلبل آبادی،با تاکید بر این که امسال با تعریف ۱۷ پروژه این کار ادامه می یابد، از استقبال پروژه جابجایی ترانسفورماتورها توسط شرکت توانیر خبر داد.

وی تصریح کرد: پروژه جابجایی ترانسفورماتورها به عنوان الگویی برای سایر شرکتها نیز توصیه شده است.

استاندار گیلان در این جلسه طی سخنانی ضمن تشکر از زحمات مجموعه همکاران در شرکت برق منطقه ای استان،اظهار کرد: متناسب با رشد جمعیت و میزان مصرف برق در سطح ملی و استانی، ظرفیت سازی مناسب صورت نگرفته است.

مصطفی سالاری،اظهار داشت: باید تلاش کنیم در مدیریت و تامین برق واحدهای صنعتی ، مسکونی و بخش های اداری تدابیر لازم اتخاذ شود تا به آسایش مردم آسیبی وارد نشود.

وی بر ضرورت اطلاع رسانی به موقع درخصوص نحوه کاهش میزان مصرف برق تاکید و تصریح کرد: در صورتی که به ناچار مجبور به قطع برق برخی واحدها شویم باید به صورت صحیح اطلاع رسانی گردد تا مشترکان متناسب با آن برنامه ریزی کنند.

این مقام با اشاره به اینکه بخشی از مصرف برق شامل موسسات عمومی ، دستگاهها ، سازمانهای دولتی و حاکمیتی است گفت : در جهت قطع برق درصورت ضرورت باید با همکاری شرکت توزیع ضوابط مشخصی برای بازه های زمانی تعیین و اطلاع رسانی شود.

سالاری به پیشنهاد مدیرعامل برق منطقه ای مبنی بر تغییر ساعت کار ادارات در فصل گرما اشاره و خاطر نشان کرد: موضوع تغییر ساعت کار ادارات را به موقع و متناسب با فضایی که شکل می گیرد مصوب و ابلاغ می کنیم.

وی تدوین ضوابط مدیریت مصرف را یکی از مباحث جدی در انضباط اقتصادی و مالی استان دانست و اظهار داشت: بخش عمده اصلاح الگوی مدیریت مصرف براساس اولویت ، متوجه حوزه برق ، آب، گاز و دیگر انرژی ها است که باید با برنامه و به صورت کوتاه مدت تلاش برکاهش آن داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان برضرورت اطلاع رسانی به شرکت ها و واحدهای تولیدی به منظور جلوگیری از آسیب به زیرساخت ها و دستگاههای صنعتی تاکید کرد و گفت: باید برمبنای یک تقویم مشخص با واحدهای تولیدی رفتار کنیم تا در صورت آسیب، نحوه پاسخگویی به آنان مشخص باشد.

سالاری خواستار شناسایی اعتبارات و منابع موجود در سطح وزارت نیرو و شرکت توانیر برای جذب درخصوص اجرای پروژه های استان شد و افزود: دراین خصوص با جدیت پیگیری و مکاتبه خواهم کرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :