مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با تاکید و اذعان بر این که عبور از پیک بار امسال به مدد رسانه ها میسر خواهد شد،ابراز کرد:پروژه جا به جایی ترانسفورماتورها در این استان الگویی برای سایر شرکتها شد


به گزارش کاشف اسرار «عظیم بلبل آبادی» در نشست با خبرنگاران رسانه های الکترونیک در گیلان به تبیین مقوله مدیریت مصرف پرداخت.

وی اعتقاد دارد:مدیریت مصرف باید به شدت و طور جدی در همه ایام سال پیگیری، دنبال و فرهنگ سازی شود.

این مسئول،ادامه داد:برای تحقق این مهم در بخش بسترسازی و فرهنگ سازی، نیازمند کمک و همکاری مستمر و مداوم صاحبان قلم و اندیشه هستیم.

بلبل آبادی در خصوص اهمیت رسانه ها و ضرورت اطلاع رسانی،معتقد است: در دنیای کنونی رسانه ها بر تمامی مراحل زندگی بشری سایه افکنده اند و تمامی قشرها و نسل ها از آن تاثیر پذیری زیادی دارند.

به گفته وی،اطلاع رسانی،آگاهی بخشی و ایجاد حساسیت و نهادینه سازی در زمینه مدیریت مصرف ، فقط و فقط با دستان توانمند و قلم رسای اهالی رسانه میسر و مقدور خواهد بود.

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان به اهم اقدامات این شرکت در راستای مدیریت استفاده بهینه از انرژی برق اشاره کرد و افزود: راهکارهای متفاوتی برای تأمین برق پایدار مشترکین اتخاذ شده است.

بلبل آبادی از جمله این راهکارها را اجرای طرح ذخیره عملیاتی، طرح تعطیلات و تعمیرات تابستانی برای صنایع سنگین استان، ارائه سمینار و کنفرانس در زمینه مدیریت مصرف به طور رایگان برای سازمانها، شرکتها و ادارات مختلف، انعقاد تفاهم نامه همکاری با دستگاههای ذیربط و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه استفاده بهینه از برق عنوان کرد.

وی تصریح کرد: به تصویر کشیدن عملکرد مجموعه ها و هنر مستندسازی فعالیتها و اقدامات از وظائف مهم و خطیر رسانه ها می باشد.

این مسئول،تصریح کرد:اگر بزرگترین فعالیتها و اقدامات در عرصه مدیریت مصرف انجام شود اما اطلاع رسانی درست و به موقع انجام نشود به مثابه این است که کاری انجام نشده و به حق هم، چنین خواهد بود.

بلبل آبادی با اشاره به اهمیت رسانه ها در دنیای امروز، بیان داشت: چنانچه عملکرد، فعالیت و اخبار شرکت در رسانه ها گوناگون از جمله پایگاه های خبری در زمینه مدیریت مصرف برق اطلاع رسانی نشود، به طور حتم در زمینه آگاهی بخشی، فرهنگ سازی و نهادینه کردن استفاده بهینه از نرژی برق نخواهیم توانست کاری انجام بدهیم.

وی در ادامه به تبیین وضعیت تولید در گیلان گفت پرداخت و ابراز کرد: شرایط تولید استان با وجود ۸ نیروگاه بزرگ و کوچک بخاری، گازی ، سیکل ترکیبی و تجدیدپذیر بسیار مطلوب می باشد.

این مدیر صنعت برق گیلان،خاطر نشان کرد: از ۸ نیروگاه بزرگ و کوچک استان ۲ هزار و ۸۲۶ مگاوات برق تولید می شود .

بلبل آبادی،ادامه داد:با توجه به میزان پیک مصرف سال گذشته که در نهم مرداد ماه و به مقدار ۱ هزار و ۸۳۵ مگاوات بود، میزان تولید استان از میزان مصرف آن بسیار بالاتر بوده و با این میزان تولید، برق مازاد را با استانهای همجوار مبادله می کنیم.


وی متذکر شد:نیاز مصرف استان ۲ هزار و ۲۸ مگاوات می باشد که با مدیریت اضطراری بار و همکاری صنایع و مدیریت مصرف توانستیم به عدد قابل قبول برسیم.

این مسئول،معتقد است:برای سال های آتی توسعه شبکه انتقال و فوق توزیع و تخصیص منابع و نقدینگی برای این امر کاملا ضروری است .

بلبل آبادی با اشاره به پروژه جابجایی ترانسفورماتورها که در نوع خود بی نظیر و منحصر به فرد است گفت: درسال قبل و با ابتکار این شرکت نسبت به افزایش ظرفیت پستهای انتقال و فوق توزیع وخطوط اقدام شد.

وی ابراز کرد: با جابجایی ترانسفورماتورهای قدرت، ضمن صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها، توانستیم شرایط برخی از پستها و خطوط را از حالت بحرانی خارج کنیم.

مدیرعامل برق منطقه ای برق گیلان با تاکید بر این که امسال نیز با تعریف ۱۷ پروژه این کار ادامه می یابد، پروژه جابجایی ترانسفورماتورها مورد استقبال شرکت توانیر نیز قرار گرفته است، ابراز کرد: پروژه جابجایی ترانسفورماتورها به عنوان الگویی برای سایر شرکتها نیز توصیه شده است.

بلبل آبادی،اظهار کرد: در سال ۹۶، مجموع مصرف برق مشترکین سنگین شرکت، ۶۱۲ هزار و ۳۹۳ مگاوات ساعت بود که این مقدار در سال گذشته به ۷۲ هزار و ۶۰۵ مگاوات ساعت افزایش یافت.

به گفته وی در سال قبل، شاهد رشد ۱۷٫۶۷ درصدی مصرف برق مشترکین صنایع سنگین شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ می باشیم.

این مسئول خبر خوشی دیگری هم داشت گفت:رشد مصرف برق مشترکین مستقیم شرکت به طور حتم نشان دهنده رونق تولید است.

بلبل آبادی،یاد آور شد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال به سال رونق تولید خبر مسرت بخشی خواهد بود و بیانگر این است که به شکر خدا شاهد گسترش تولید و توسعه پایدار در استان هستیم .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :