کاشف اسرار-شهردار پیشین تهران درباره نحوه آشنایی،دلیل اختلاف،نحوه قتل همسر دوم و خودکشى در هتل لاله تهران توضیحاتی به رسانه ها داد

به گزارش کاشف اسرار به نقل از میزان،محمد علی نجفی امروز در جمع خبرنگاران به بیان اظهاراتی پرداخت و از روز جنایت گفت.

نجفی: اسلحه بردم و گفتم که حاضرى به این ماجرا خاتمه بدى…

وی گفت:در نامه‌اى که گذاشته بودم خیلى مختصر سابقه آشناییم را با آن خانم و مشکلاتى که در طول یکسال گذشته با وى داشتم براى خانواده ام نوشته بودم که مطلع باشند که این حادثه چرا اتفاق افتاد.

شهردار پیشین تهران گفت: قصد قتل نداشتم و روز قبل از دعوا با هم بودیم. از ساعت ١١ شب رفتم اتاق خواب که به خوابم وى مرتب بالا سر من مى‌آمد و حرف‌هاى ناپسندى مى‌زد و مى‌خواست مرا عصبانى کند که به درگیرى فیزیکى بینجامد و نسبت به خودم و پدر و مادر مرحومم فحاشى مى‌کرد و برخى مطالب دیگر که بحث خانوادگى مطرح بود.

نجفی ادامه داد: اسلحه را از سال ۶٠ که ترورهاى خیابانى در ایران بود به دلیل اینکه وزیر فرهنگ و آموزش عالى بودم توسط نهادهاى رسمى در اختیار من گذاشته شده، به صورت مرتب و در واقع کارت سلاح من تمدید مى‌شد. فکر مى‌کنم تا سال ٩۶ این کارت تمدید شد.

وی خاطر نشان کرد: ١۵ سال است که این اسلحه را نه حمل و نه استفاده کرده بودم. کارت آن بعد از اینکه مهلتش در سال ٩۴ یا ٩۶ تمام شده بود مجددا تمدید نکرده بودم که دیروز متوجه شدم زمان تمدید آن تمام شده است.

شهردار پیشین تهران در رابطه با نحوه آشنایی وی با همسر دومش ادامه داد: در اردیبهشت ٩۶ دفتر من آمد و در آنجا هنوز شهردار نبودم.

به گفته نجفی ،وی می‌خواست کاندیداى شوراى شهر در اسلامشهر شود، تقاضاى وى این بود که او را به دوستانى که در اسلامشهر دارم معرفى کنم که کمکشان کنند و از آنجا آشنایى ما شروع شد،ضمن این که در همان جلسه بود که چند نفر دیگر هم بودند و وی روى صندلى من نشسته بود،

قتل همسر محمدعلی نجفی

نجفی ،متذکر شد: : در خصوص شنود‌ها مطلبى است که براى من مسجل نشده، ولى در همان حدى که گفتم بوده و ممکن است کار یک نهاد نباشد و کار یک شخص در نهاد باشد که با وى ارتباط داشته و این کار را کرده و من نمى‌دانم.

وی ادامه داد: ساعت ٩ صبح پسرش براى امتحان از خانه بیرون رفت و وى مجددا شروع به فحاشى و داد و بیداد کرد. ساعت ٩:٣٠ مى‌خواست برود حمام که تلفن همراه مرا با خود برد و گفت براى اینکه به کسى زنگ نزنى با خودم می‌برم.

وزیر دولتهای باهنر،مهدوی کنی،هاشمی رفسنجانی و موسوی،اظهار کرد: من به حمام و بعد از آن بیرون مى‌روم. گفتم کجا مى‌خواهى بروى. گفت خودم مى‌دانم.

نجفی،متذکر شد:به خاطر عصبانیت ناشى از بحث‌هاى روز قبل و صبح آن روز، به سمت اسلحه که در کمد بود رفتم و چون ما جا به جا شده بودیم هنوز آن را در جاى امنى نگذاشته بودم ولى همیشه در لابه لاى لباس‌ها در چمدان پنهان مى کردم. وى نیز در جریان بود که اسلحه را جلو گذاشته بودم تا بعدا جا به جا کنم.

وى در پاسخ به این سئوال که آیا در قتل همسرتان کسى شما را تحریک کرده بود گفت: خیر، به هیچ عنوان کسى در این قضیه دخیل نبود و من هم وقتى که وارد حمام شدم براى قتل نرفتم و اسلحه بردم که وى را بترسانم تا به یک راه حل راضى شود و به خاطر اینکه یک سال ما باهم کلن جار مى رفتیم و وى هیچ راه حلی از جمله طلاق را قبول نمى‌کرد.

معاون سابق رییس جمهوری دولتهای خاتمی و روحانی ادامه داد: من اسلحه بردم و گفتم که حاضرى به این ماجرا خاتمه بدى یا خیر که وى وقتى اسلحه را دید ترسید و هنوز وارد وان نشده بود و جلوى وان ایستاده بود. دستش را روى گردن من انداخت به حالت التماس که من نمى‌دانم از آن به بعد ۴ تیر شلیک شد.

نجفیدر خصوص خودکشى در هتل لاله گفت: علت خودکشى بخاطر اختلاف با وى بود و مى خواستم جایى باشم که کسى دسترسى نداشته باشد. من وى را کتک نزدم و وى مرا چندبار مرا زد و مجروح کرد و البته درگیرى فیزیکى داشتیم.

همچنین امروز قادی پاشا مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: شرح معاینه جسد همسر دوم محمد علی نجفی شهردار پیشین تهران به مرجع قضایی اعلام شد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :