کاشف اسرار-همسر دوم محمدعلی نجفی در حالی به دست همسرش به قتل رسید که طبق گفته‌های قاتل، قصد افشای اسرار زندگی شهردار اسبق تهران را داشت.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خبر کوتاه بود و شوک آور. میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی در منزل خود به قتل رسید. خبر آنقدر مهم بود که به سرعت به تیتر یک رسانه‌ها تبدیل و گمانه زنی‌ها و تحقیقات پلیسی برای شناسایی قاتل آغاز شد.

گرچه کارآگاهان از همان ابتدا می‌دانستند قاتل کیست، اما به دلایل مختلف که شاید می‌توان آن‌ها را از فنون و ترفند‌های پلیسی دانست، نامی از او نبردند تا اینکه خود قاتل حدود ۹ساعت بعد از قتل خود را به مأموران پلیس آگاهی تسلیم کند.

اما شوک آورتر از خبر قتل، اعلام نام قاتل توسط کارآگاهان و اعترافات او بود، قاتل کسی نبود جز محمدعلی نجفی، وزیر اسبق آموزش و پرورش، وزیر اسبق علوم، رئیس اسبق سازمان برنامه و بودجه، رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، عضو پیشین شورای شهر تهران و شهردار اسبق تهران؛ مردی که حدود یک سال پیش به دلایل نامعلوم که آن زمان بیماری عنوان شد، از شهرداری تهران استعفا کرده بود.

اما ماجرا آنجایی جالب شد که اندکی بعد از استعفا حدس و گمان‌هایی نزدیک به یقین، علت استعفا را ارتباط محمدعلی نجفی با زن جوانی به نام میترا استاد دانستند. زنی که نجفی به خاطر او حاضر به کناره گیری از یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌ها شد و یک سال تمام خود را از دید مردم و رسانه‌ها مخفی کرد.

عشق نجفی آن قدر آتشین بود که با وجود اصرار اعضای شورای شهر تهران حاضر به ماندن در شهرداری و جدایی از استاد نشد، اما این عشق آتشین، یک سال بعد، معشوق را در خود سوزاند. نجفی با شلیک ۲گلوله به قلب همسر دوم و ۳گلوله به در و دیوار به زندگی عشق نافرجام خود پایان داد.

از همان زمان که خبر قتل میترا استاد منتشر شد، یکی از خبرنگاران شاغل در یکی از رسانه‌ها اعلام کرد که استاد روز قبل از حادثه با او تماس گرفته و ترتیب انجام مصاحبه‌ای را در روز‌های آتی داده است. این خبرنگار اندکی بعد متن پیامک‌های رد و بدل شده میان خود و استاد را نیز منتشر کرد تا مشخص شود که میترا قصد مصاحبه داشته، اما به علت سفر خانوادگی به قم (در روز حادثه) مصاحبه خود را به تاریخ دیگری موکول کرده است.

همان زمان تحلیل‌ها در مورد موضوع مصاحبه میترا استاد آغاز شد، اما کسی نمی‌توانست حدس درستی در این ارتباط بزند؛ میترا استاد در مورد چه مسئله‌ای درخواست مصاحبه داده است؟

ساعتی بعد، اما زمانی که نجفی خود را به عنوان قاتل تسلیم کرد و مقابل دوربین‌ها قرار گرفت، به یک موضوع اشاره کرد، موضوعی که می‌توانست کلید حل پازل معمای قتل استاد و محتوای مصاحبه وعده داده او باشد.

نجفی در صحبت‌های خود اشاره کرد که استاد قصد داشته اسرار زندگی او را رسانه‌ای کند و مدام شهردار اسبق را تهدید به افشاگری می‌کرده است.

اما این اسرار چیست که موجب شده مرد آرام و یخی کابینه‌های دولت‌های جنگ و اصلاحات به خاطرش دست به اسلحه ببرد و به زندگی همسر خود خاتمه دهد؟ یک سیاستمدار کهنه چه اسراری در زندگی خود دارد که حاضر است به قیمت زندان رفتن و اعدام، مانع از افشای آن‌ها شود؟

اینکه استاد از نجفی چه می‌دانسته راز سر به مهری است که شاید هرگز مشخص نشود، حتی در جریان دادگاه رسیدگی به قتل او، اما آیا استاد تنها کسی بوده که اسراری از شهردار اسبق تهران را در سینه داشته است؟

ناگفته های عجیب از زبان همسر اول محمد علی نجفی

همسر اول و دختر محمد علی نجفی در دادسرای امور جنایی تهران اطلاعاتی عجیب از یکسال گذشته وی و میترا استاد ارایه دادند.

به گزارش رکنا؛همسراول نجفی که از دستگیری شوهرش خیلی ناراحت بود با تاکید بر اینکه آنها از هم طلاق نگرفته و هنوز هم عاشقانه شوهرش را دوست دارد گفت:من و همسرم ۴۲ سال با هم زندگی کرده ایم و هیچ مردی به مودبی ایشان ندیده ام.

وی افزود: شوهرم همیشه به من احترام می گذاشت حتی برای سوار شدن به آسانسور ابتدا با احترام کناری می ایستاد تا من داخل بروم و بعد خودش همراهم می آمد.

این زن با ناراحتی ادامه داد: شوهرم ناگهان عوض شد باور ندارم این اتفاق افتاده باشد آرام تر از شوهرم کسی را سراغ ندارم او از وقتی با میترا استاد ازدواج کرد دیگر مرد سابق نبود دیگر اجازه نداشت به من و دخترش سر بزند تحت فشار بود حتی یکبار گفت شاید برای خلاصی از رفتارهای میترا مجبور به طلاق بشویم اما دلش به این کار نبود میترا بارها شوهرم را تهدید کرده بود به ما که خانواده اش هستیم اسید بپاشد و ضربه بزند و شوهرم برای اینکه ما در امان باشیم و حساسیتی وجود نداشته باشد رابطه مان را قطع کرده بود .

وی افزود: در نامه هایی که به دخترم داده نوشته که مراقب مادرت باش او مرد خوبی است و می دانم الان تحت چه فشار عصبی ای است میترا یکسال فقط شوهرم را تهدید می کرد هنوز دلیلش را نمی دانم اما از وضعیت شوهرم خیلی نگرانم او حقش این نبود مردی بزرگ با اخلاق که ناگهان عوض شد و به خودش لطمه بزرگی زد.

مادر «میترا استاد»: من قصاص می‌خواهم

محمد علی نجفی شهردار اسبق پایتخت ۱۰ساعت پس از قتل همسر دومش در برج معروف سعادت آباد با پای خود به اداره آگاهی تهران رفت و به این جنایت اعتراف کرد. محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران، در این باره گفت: محمد علی نجفی، شهردار اسبق تهران، در تحقیقات اولیه گفته است که به دلیل اختلافات خانوادگی همسرش را با شلیک گلوله به قتل رسانده است.

طبق اظهارات متهم، او چندین تیر شلیک کرده است که دو تیر به همسرش برخورد کرده و یک تیر نیز به کاشی حمام برخورد کرده و پس از کمانه کردن به پای خودش اصابت کرده و او را زخمی کرده است.

مادر میترا گفت: میترا لیسانس حسابداری داشت و قبل از ازدواج با نجفی به عنوان بازیگر فعالیت می‌کرد. حتی در فیلمی به نام «باران» هم بازی کرده بود و جایزه هم گرفته بود. ۶یا ۷ماه قبل بود که به عقد نجفی درآمد. پسرش همیشه به ما می‌گفت که میترا با نجفی اختلاف دارند. دخترم حتی ساعت ۴و نیم بامداد سه‌شنبه ۷خرداد و درست ساعاتی قبل از این‌که به قتل برسد به برادرش پیام داد که تا الآن با نجفی درگیر بوده است.

او ادامه داد: او را دلداری دادیم و گفتیم که به خاطر مهیار (پسرش) حرفی نزند. مهیار امتحان ریاضی داشت و این درگیری‌ها در روحیه او تأثیر می‌گذاشت. همسر سابق میترا مهندس است و او به خاطر مشکلات شخصی که با همسر سابقش داشت از او جدا شد. دیروز صبح مهیار هراسان تماس گرفت و خبر مرگ میترا را داد.

این زن وقتی متوجه شد دامادش عامل قتل میترا بوده گفت: من از خون دخترم نمی‌گذرم و برای قاتلش قصاص می‌خواهم.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :