کاشف اسرار-معاون فنی و اجرایی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت از تائید و اجرائی شدن نرخ نامه جدید برای خودروهای تاکسی و ون در این شهر خبر داد.

علی رضا زارع امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار در حوزه مدیریت شهری با اعلام این خبر،اظهار کرد:هم اکنون تعداد ۶ هزار تاکسی در قالب ۱۶۵ خط وجود دارد که از این تعداد تاکسی تقریبا ۴ هزار و ۸۰۰ دستگاه فعال هستند.

به گفته وی نرخ کرایه جدید تاکسی و ون ،اول خرداد ماه امسال و نرخ نامه سال قبل هم در تیر ماه سال قبل در جلسه شورای اسلامی شهر رشت مصوب شد.

این مسئول ،خاطر نشان کرد:نرخ جدید توسط اعضای شورای اسلامی شهر تائید و به فرمانداری ارسال گردید و بعد از بررسی در فرمانداری رشت و ستاد تنظیم بازار افزایش ۲۰ درصدی تائید شد.

زارع ،افزود:نرخ نامه جدید پس از تائید به شورای اسلامی شهر ارسال و توسط این نهاد عمومی غیر دولتی به شهرداری جهت اجرا،ابلاغ شد.

وی از شهروندان و گردشگران درخواست کرد در صورت مصالبه و یا دریافت هر گونه وجه اضافی توسط رانندگان با مراجعه به سازمان مدیریت حمل و نقل و بار مسافر شهرداری و اقع در میدان امام حسین ع-بلوار چمران نرسیده به خیابان فلسطین ،مراجعه و ثبت شکوائیه بکنند تا در کمیته انضباطی مطرح و اخذ تصمیم بشود.توضیحات کاشف اسرار:اظهارات معاون فنی و اجرائی سازمان مذکور مبنی بر افزایش ۲۰ درصدی نرخ تاکسی در حالی می باشد تا قبل از خرداد ماه امسال به صورت مثال نرخ کرایه از مسیر سعدی به ولی عصر(عج(معروف به ایستگاه انزلی و یا فلکه فرزانه”۱ هزار ریال بوده ولی برخی ازرانندگان از ابتدای سال ۱۳هزار ریال به صورت خودسرانه دریافت می کردند و”علی رضا زارع”بارها قول برخورد و اعلام نتیجه به دنبال ارائه شماره پلاک خودروهای متخلف را به این رسانه داد ولی تاکنون نتیجه منعکس نکرده است.

وی در حالی افزایش ۲۰ درصدی را عنوان کرده که در مسیر سعدی به ایستگاه انزلی شاهد افزایش نرخ ۴۰ درصدی در سال جاری می باشیم و اغلب رانندگان از مسافرین ۱۵ هزار ریال دریافت می کنند.

پایان

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :