کاشف اسرار-سرپرست دفتر تحقیقات کاربردی پلیس گیلان از مشارکت این دفتر در کارگاه ایده‌پردازی و خلاقیت کسب و کارهای نوپا ویژه دانشجویان ایده‌پرداز در در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس،” مهدی صاحب ساده‌کار ” در تشریح این خبر بیان داشت: این کارگاه آموزشی ایده‌پردازی و خلاقیت برای اولین قدم کسب و کارهای نوپا ویژه دانشجویان ایده‌پرداز در با مشارکت دفتر تحقیقات کاربردی پلیس گیلان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در راستای تحقق تفاهم نامه فی مابین در محل آن دانشگاه برگزار شد.

وی در ادامه افرود: دفتر تحقیقات کاربردی با معرفی ۲ نفر از اساتید ایده‌پرداز به عنوان سخنران اصلی در این کارگاه مشارکت داشته است.

ایده‌پرداز دفتر تحقیقات کاربردی پلیس گیلان در این کارگاه سخنرانی خود را در محورهای خلاقیت، راه‌های افزایش خلاقیت فردی و روش‌های رسیدن به یک کسب و کار درآمدزا، تکنیک‌های ایده‌پردازی و خلاقیت، فعالیت‌های کارآفرینانه و بهره‌برداری از فرصت‌های مناسب پرداختند.

کامیار شیوعی در ادامه افزود: خلاقیت مهمترین و اساسی‌ترین قابلیت و توانایی انسان، بنیادی‌ترین عامل ایجاد ارزش و اصلی‌ترین ویژگی مدیران است، یک مهارت فردی است و می‌توان با شناخت خود آن را افزایش داد.

وی در ادامه بیان داشت: خلاقیت می‌تواند به خلق راه‌های جدید برای کسب درآمد منجر شود و در کنار آن به ساخت فرصت‌های شغلی جدید و پایدار برسد.

این کارشناس ضمن اشاره به تکنیک‌های ایده‌پردازی و خلاقیت، رسیدن به تفکر خلاق و یافتن زمان مناسب تولید محصولات دانشی، چالش‌های پیش روی مدیران را در انتخاب ایده‌های مناسب مورد بررسی قرار داد.

شیوعی تصریح کرد: تشخیص و بهره‌برداری از فرصت‌های مناسب، قلب فعالیت‌های کارآفرینانه را شکل می‌دهد و دانش فنی و آگاهی کافی توام با خلاقیت و نوآوری می‌تواند پایه‌گذار فعالیت‌های کارآفرینانه باشد.

وی اظهار داشت: ایده‌های جدید با اندیشیدن بدست می‌آیند که در آن ذهن به طور عمیق با یک مسأله درگیر می‌شود و به تجسم آن می‌پردازد و با حذف و یا ترکیب واقعیت‌های موجود، به روشن شدن فکر جدید کمک می‌کند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :