کاشف اسرار-رئیس پلیس راه استان گیلان از اجرای برنامه آموزش فرهنگ ترافیک با اهدای کلاه ایمنی در روستای ” علی آبادبالا ” شهرستان رودبار خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس ” حسین محمدپور ” امروز با اعلام این خبر گفت: فرهنگ سازی در جامعه و استفاده صحیح از وسایل نقلیه به ویژه موتورسیکلت یکی از مهم‌ترین موارد کاهش تصادفات است.

به گفته وی،ساده‌ترین راه برای کاهش خطرهای تهدیدکننده جان موتورسیکلت سواران استفاده از کلاه ایمنی برای محافظت از سر او در برابر ضربه‌های ناشی از تصادفات است.

این مقام انتظامی افزود: خطرات موتورسیکلت و تلفات ناشی از آن وقتی بیشتر می‌شود که اکثر استفاده کنندگان آن هیچ یک از نکات ایمنی را رعایت نکنند و در عبور از جاده‌های استان آنچه بیش از همه به چشم می‌خورد . موتورسواران بدون ‌کلاه ایمنی است

محمد پور ادامه داد:راکبین با سرعت سرسام آور عبور می‌کنند و هیچ توجهی هم به امنیت و آسایش سایر رهگذران نداشته و گاهی خیابان‌ها را با پیست موتورسواری اشتباه می‌گیرند.

وی خاطر نشان کرد: از مردادماه سال ۱۳۹۷ آموزش کاربردی توأم با اهدای کلاه ایمنی و نمایش فیلم‌های تصادفات موتورسیکلت سواران و نصب شب نما آغاز شده است.

به گفته رئیس پلیس گیلان،نهمین جلسه در سال ۱۳۹۸ و درمجموع پنجاهمین جلسه در شهرستان رودبار روستای ” علی آباد بالا ” با حضور مسؤولان محلی و موتورسواران برگزار و تعدادی کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت اهدا شد.

محمد پور در پایان گفت: درست است که قانون گذار با وضع این قانون و گذاشتن جریمه موتور سواران را مجبور به استفاده از کلاه‌ایمنی می‌کند ولی بهتر است قبل از فکر کردن به جریمه به فکر حفظ سلامت جان خود و عزیزان خود باشند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :