کاشف اسرار-دومین جشنواره بومی و محلی روستای ساحلی بخش پره سر شهرستان رضوانشهر از ساعت ۱۸ امروز به مدت ۲ ساعت و بدون حضور مسئولین ارشد شهرستانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،این جشنواره به همت دهیاری سیمبر خاله و با همکاری سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان رضوانشهر و استقرار غرفه محصولات صنایع دستی،مسابقه طناب کشی و سوار کاری برپا شد.

مجری جشنواره

این جشنواره با حضور حدود ۲۰۰ نفر برپا شود و پس از پخش سرود ملی،آیاتی از کلام الله مجید توسط خواننده تالش زبان قرائت شد.

دهیار روستا
بانوان با لباس محلی تالشی

با عرض خیر مقدم دهیار روستا،قطعاتی آهنگ تالشی توسط فرزاد احسانی،صمد حبیبی،عادل محمد پور و مقصود میرزایی خوانده شد.

بهترین قسمت این برنامه اجرای برنامه لافند بازی توسط پهلوان”جمشید حسین زاده”از هنرمندان جوان و تالش زبان شهرستان شفت و چهره بین المللی به اتفاق همسر و فرزند نونهال پسرش و آقا میرزا به عنوان نقاره زن و سورنا نواز بود.

زینب گل پور-همسر پهلوان جمشید به عنوان اولین بانوی لافند باز

پهلوان جمشید به همراه همسرش در حال عبور از لافند(ریسمان)

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری شهرستان رضوانشهر هدف از برگزاری این جشنواره را فراهم نمودن فضای شاد و ایجاد نشاط اجتماعی برای شهروندان و عرضه محصولات صنایع دستی و روستایی در راستای شعار سال رونق تولید و حمایت از تولید کنندگان روستایی و کمک به اقتصاد پایدار روستایی عنوان کرد.

منصور هادی پور،تاکید کرد: آموزش ارتباط صنایع دستی و محیط زیست و تأثیر این دو مقوله روی یکدیگر به ویژه حفظ محیط زیست و الهام از آن می توان تولیدات منحصر به فرد خلق کرد که هم کاربردی هستند و هم بعد از استفاده به راحتی جذب محیط می گردند و اثرات مخرب محیط زیستی ندارند .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :