کاشف اسرار-فرمانده انتظامی استان گفت: اقدامات عاقلانه، مدبرانه و هوشمندانه برای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی در طرح‌های سالم‌سازی سواحل و تفرجگاه‌ها لازم و ضروری است.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس ” محمدرضا اسحاقی ” در جلسه سالم‌سازی سواحل و تفرجگاه‌ها که با حضور معاونان و رؤسای پلیس‌های تخصصی برگزار شد بیان داشت: رویکرد پلیس در طرح ساماندهی سواحل و تفرجگاه‌ها اصلاح رفتارهای هنجارشکنانه و انجام برنامه‌های فرهنگی است.

وی با اشاره به تدابیر مقام معظم رهبری بر انجام اقدامات عاقلانه، مدبرانه و هوشمندانه برای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی در طرح‌های سالم سازی سواحل و تفرجگاه‌ها را لازم و ضروری دانست.

این مسئول استاندارد سازی رفتار پلیس در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی را بسیار مؤثر دانست و افزود: رأفت اسلامی پلیس همراه با اقتدار و بهره‌گیری از شیوه‌های فرهنگی در تغییر رفتار هنجارشکنانه می‌تواند اثربخشی بیشتری برای تغییر رفتار افراد هنجارشکن داشته باشد.

اسحاقی استفاده از فناوری‌های نوین مانند استقرار سامانه پلاک خوان، ارسال پیامک توصیه‌های انتظامی به مسافران در مداخل ورودی استان و بهره‌گیری از تجهیزات اپتیکی را از جمله روش‌های پیشگیری از جرم و کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد.

وی انجام تبلیغات محیطی در طرح‌های سالم‌سازی دریا با استفاده از تصاویر و ادبیات نافذ و تاثیرگذار و به کارگیری شیوه‌های نوین تبلیغاتی تاکید کرد.

رئیس پلیس گیلان یکی دیگر از اقدامات فرهنگی را استفاده از ظرفیت دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های مردم نهاد برای برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی، برگزاری مسابقات بومی و محلی و اجرای تئاتر خیابانی با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی در سواحل و تفرجگاه‌ها دانست.

اسحاقی استفاده از ظرفیت آمران به معروف و ناهیان از منکر در سواحل و تفرجگاه‌ها را مهم قلمداد کرد و بر حمایت پلیس و دستگاه قضائی از آمران به معروف و ناهیان از منکر که هدف نیک و کمک به رفع مشکلات و معضلات اجتماعی تلاش می‌کنند تاکید کرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :