کاشف اسرار-سرپرست سابق شهرداری رشت چکیده ای از دوران تلخ و شیرین تصدی ۳۲۵ روزه بر این نهاد عمومی غیر دولتی را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،علی بهارمست در مراسم تودیع از سمت سرپرستی شهرداری رشت و معارفه شهردار جدید،اظهار کرد:بخیل ترین افراد هم تصور نمی کردند دوران تصدی بنده به عنوان سرپرست این نهاد عمومی غیر دولتی به مدت ۱۰ ماه و ۲۵ روز طول بکشد.

وی که طبق قانون می توانست فقط  به مدت ۳ ماه عهده دار این سمت باشد،دوره سرپرستی را زمان گذر و انتقال مدیریت دانست و اظهار کرد:در طول این مدت وضع موجود حفظ و به شهردار بعدی تحویل داده بشود.

این مسئول بدهکاری چند صد میلیاردی شهرداری رشت انباشت شده از دوران قبلی به افراد،صدور احکام متعدد قضائی و مسدود شدن  مکرر حساب های بانکی  را از جمله چالش های دوره سرپرستی خویش عنوان کرد.

بهارمست هم چنین پرداخت به موقع ماهیانه ۱۶ میلیارد تومان حقوق و مزایای به پرسنل شاغل در بخش های مختلف شهرداری رشت در طول این ۳۲۵ روز را از دغدغه ها کاری خویش برشمرد.

وی به ذکر خاطره ای از سپری شدن مدت ۴۸ ساعت از زمان آغاز دوره سرپرستی خویش و برقراری تماس تلفنی معاون اداره کل اقتصاد و دارائی گیلان با خودش پرداخت و خاطر نشان کرد:این مقام در کمال ناباوری بنده،خبر مسدوی ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از حساب های شهرداری را به اطلاع رساند.

سرپرست سابق شهرداری رشت مسدود شدن حساب های این نهاد عمومی غیر دولتی را شوک بزرگی در آستانه پرداخت ماهیانه حقوق و مزایای پرسنل دانست و تصریح کرد:این موضوع تا روز قبل هم تداوم داشت و واقعآ آزار دهنده بود.

بهارمست با بیان این که در طول این مدت بر حسب وظیفه چرخ های شهرداری باید می چرخید و کارها ادامه پیدا می کرد ،موفقیت های حاصله در ۳۲۵ روز را حاصل تلاش های پرسنل این نهاد عمومی غیر دولتی و حضور پر رنگ اعضای شورای اسلامی شهر ارزیابی کرد.

وی حفظ آرامش در مجموعه شهرداری رشت را یکی از سیاست های کاری خویش در طول مدت سرپرستی خویش اعلام کرد و گفت:دوران سرپرستی،دوره متزلزل،موقت و برزخی تلقی می شود و ما اگر می خواستیم با انجام عزل و نصب های متعدد به نا آرامی به صورت تصاعدی اضافه می کردیم،مدیریت کردن امور ساخت می گردید.

معاون عمرانی شهرداری رشت،ادامه داد:تمام تلاش بنده این گونه بود که در یک فضایی آرام و با طیب خاطر مدیران شهرداری بتوانند کار خود را انجام بدهند و خدا را شاکر هستم در طول این مدت در فضایی آرام و سالم این اتفاق رقم خورد و کار پیش رفت.

بهارمست انجام اصلاحات طرح تفضیلی شهر رشت با همکاری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان را یکی دیگر از دست آوردهای زمان تصدی سرپرستی شهرداری بیان کرد.

 وی اذعان کرد:یکی از دغدغه های بنده طرح تفضیلی قبل از اصلاح بود که مسبب جلوگیری از ساخت و ساز و رکورد بسیار زیاد در این بخش گردید و النهایه با اصلاح طرح به ایجاد تحول در ساخت و ساز مختوم شد.

این مسئول ،ابراز کرد:در حوزه آمادگی برای حوادث غیر مترقبه تلاش های بسیار زیادی صورت گرفت و با پای کار بودن پرسنل معاونت خدمات شهری مناطق ۵ گانه شهرداری در زمان فصل پر باران سال گذشته کمترین مشکلات در حوزه آب گرفتگی معابر شهری رقم خورد.

بهارمست به تبیین وضعیت ناوگان حمل و نقل و ترافیک شهری در زمان تصدی بر سرپرستی شهرداری پرداخت و خاطر نشان کرد:در این دوره تلاش بر این بود تعداد اتوبوس ها ارتقا داده بشود و در زمان شهردار سابق قرار داد خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس منعقد گردید که متاسفانه به دلیل عدم تعهد پیمانکار قرارداد لغو شد.

وی اضافه کرد: اما با عقد قرارداد خرید اتوبوس برای اولین بار  در این راستا تعداد ۲۰ دستگاه اتوبوس خریداری شد و برای اولین بار رژه ۸۰ دستگاه اتوبوس ناوگان شهری برگزار شد.

سرپرست سابق شهرداری رشت با اشاره به پیش بینی ساخت تراموا در بودجه کشوری از انعقاد قرارداد مطالعات ساخت تراموا،انتخاب مشاور و پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۵ درصدی انجام مطالعات این پروژه خبر داد و تاکید کرد:به زودی مطالعات به پایان خواهد رسید .

بهارمست از جذب سرمایه گذاران به میزان ۳۰ میلیارد تومان در طول ۱۰ ماه و ۲۵ روز سرپرستی خبر داد و مهم ترین سرمایه گذاری صورت گرفته را برای بازگشایی پارک بازی محتشم رشت بیان کرد.

به گفته وی،پس از چندین سال از زمان بسته شدن شهربازی مذکور که شهروندان خاطرات خوشی از زمان فعالیت آن دارند ،از فاز اول آن بهره برداری شده و شهروندان در حال استفاده از این مکان هستند و ان شاء الله ظرف یکی،دو ماه آینده تجهیزات به روز دنیا در شهربازی نصب و آماده بهره برداری شهروندان می شود. این مسئول در پایان با ادعا بر این که  بحث تصفیه خانه سراوان با صلابت در حال فعالیت می باشد و به بهره برداری رسیده است،متذکر شد تمامی این گزارشها حاکی از تلاش تمامی پرسنل شهرداری است و جا دارد تا از کلیه کسانی که در جایگاه خود تلاش در عدم توقف در خدمات دهی به شهروندان راداشتند قدردانی کنم

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :