کاشف اسرار-رئیس پلیس راهور گیلان ،گفت: متاسفانه برابر آمارهای موجود عابران و موتورسواران ۱۰۰در صد کشته‌شدگان تصادفات رانندگی شهر املش در دو سال گذشته را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس،” محمدرضا محمدی ” در هفتمین همایش ایمنی موتورسواران که در شهرستان املش برگزار شد ،اظهار کرد: نیروی انتظامی استان در راستای کنترل و کاهش تصادفات رانندگی در سال جدید موضوع آموزش عابران و موتورسواران را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با بیان این که بیش از ۶۵ درصد تصادفات رانندگی استان به این دو گروه اختصاص دارد،خاطر نشان کرد: متاسفانه درصد قابل توجهی از موتورسواران از کلاه ایمنی استفاده نمی‌کنند و این موضوع در شهرهای حاشیه‌ای و روستا ها فراگیرتر است.

به گفته این مسئول، برابر آمار پزشکی قانونی استان ۸۵ درصد موتور سواران کشته شده در تصادفات رانندگی به دلیل ضربه به سر جان خود را از دست داده‌اند که این موضوع اهمیت اسفاده از کلاه‌ایمنی را برای موتورسیکلت سواران دوچندان می‌کند.

محمدی،متذکر شد:پلیس راهور و راه استان از ابتدای سال تاکنون ۱۹ همایش ارتقاء ایمنی موتورسواران و عابرین پیاده را برگزار کرده‌اند.

وی ادامه داد: تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در این همایش‌ها به صورت حضوری تحت آموزش قرار گرفته و تعداد ۹۰۰ کلاه ایمنی نیز در این همایش‌ها به موتورسواران اهدا شده است.

رئیس پلیس راهور،ابراز کرد: پلیس تلاش فراروانی برای کاهش تلفات ناشی از تصادف موتورسواران به کار گرفته است و این هم بدون همکاری مردم و استفاده موتورسواران از کلاه ایمنی تحقق نخواهد یافت.

محمدی از مسؤولان و خیرین شهرستان درخواست کرد تا با تهیه کلاه‌ ایمنی و تشویق موتورسواران به ویژه جوانان به استفاده از کلاه در ارتقاء ایمنی و سلامت هموطنان خود تلاش کنند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :