کاشف اسرار-رییس پلیس راهور گیلان از برگزاری نهمین همایش ارتقاء ایمنی موتورسیکلت سواران در ناوگان نیروی دریای ارتش در شهربندرانزلی خبر داد و اذعان کرد:ما شاهد تصادفات متعدد عابران پیاده در استان هستیم

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس، محمدرضا محمدی “طی سخنانی در این همایش ضمن اشاره به آمار و اطلاعات حوادث رانندگی موتور سیکلت سواران در کشور و استان گیلان این وسیله نقلیه را دارای ریسک خطر بالا عنوان کرد.

وی تنها راه کاهش خطر برای موتورسیکلت سواران را رعایت مقررات و استفاده از کلاه ایمنی دانست و خاطر نشان کرد:درصد بالای حوادث برای عابران و موتورسیکلت‌سواران در استان ناشی از شرایط خاص جمعیتی و تراکم خودرویی استان است .

به گفته این مقام انتظامی،البته عدم استفاده از کلاه ایمنی در موتورسیکلت سواران سبب تشدید صدمات به موتورسواران و ترک نشینان شده و آمارها نیز حکایت از آن دارد که ۸۵ درصد مرگ موتورسواران ناشی از ضربه به سر آنان است که با استفاده از کلاه ایمنی این صدمات قابل پیشگیری است.

محمدی تصریح کرد: عابران پیاده نیز از این قاعده مستثنا نیستند و ما شاهد تصادفات متعدد عابران پیاده در استان هستیم در هفته پیش نیز یک مورد تصادف پراید با دو عابر ۲۲ و ۱۹ ساله را در این شهرستان داشتیم که متاسفانه مصدوم ۲۲ ساله که مسافر هم بود به دلیل جراحات وارده جان باخت.

وی خاطرنشان کرد: پلیس راه و راهور استان هر هفته چندین همایش آموزشی و اهدای کلاه ایمنی در استان برگزار می‌کنند و امیدواریم با این برنامه‌های آموزشی و فرهنگی شاهد کاهش چشمگیر تصادفات موتورسواران و عابران پیاده در استان باشیم.

گفتنی است در این همایش ” عبدالوهاب طاهری ” فرمانده ناوگان شمال کشور و ارشد نظامی آجا در استان ضمن تشکر از پلیس راهور برای برگزاری این برنامه آموزشی مفید، نکات و موارد لازم در حوزه ایمنی را برای کارکنان نظامی حاضر تشریح و اهمیت و الزام رعایت قوانین را به نیروهای تحت امر تاکید کرد .

در پایان همایش تعداد ۳۰ کلاه ایمنی به قید قرعه به حضار در همایش که دارای موتورسیکلت بودند اهداء شد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :