کاشف اسرارفرماندار رودبار از تدارک دیدن برگزاری هفتمین جشنواره گلدهی سوسن چلچراغ به عنوان اثر ملی و طبیعی از ساعت ۱۶ امروز چهارشنبه برابر با ۲۹ خرداد ماه در روستای داماش بخش عمارلو این شهرستان خبر داد و پیش بینی کرد بین ۴ تا ۵ هزار نفر در این برنامه شرکت کنند.

محمد صالح ضیایی حلیمه جانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه اجتماعی با اعلام این خبر،اظهار کرد:سوسن چلچراغ به عنوان یک گل منحصر به فرد ،برند بسیار مهم شهرستان رودبار و استان گیلان محسوب می شود.

وی با بیان این که متولی برگزاری جشنواره گلدهی سوسن چلچراغ اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری رودبار می باشد،هدف از برگزاری این جشنواره پاس داشت این اثر ملی و معرفی هر چه بهتر منطقه و رویش گاه آن به گردشگران عنوان کرد.

این مسئول به تبیین اقدامات انجام شده و در دست اجرا برای برپایی هر چه بهتر جشنواره پرداخت و لکه گیری آسفالت مسیر دسترسی ،تهیه و چیدمان صندلی برای نشستن مقامات و گردشگران،نصب داربست و سایه بان جهت استفاده ۵۰۰ نفر،تامین امکانات پذیرایی و عرضه محصولات بومی منطقه را از جمله این اقدامات ذکر کرد.

ضیایی حلیمه جانی از لکه گیری آسفالت مسیر دسترسی از شهر لوشان تا داماش ناشی از بارش باران و وقوع سیلاب امسال خبر داد و افزود: از استاندار و مدیران دستگاه های اجرائی برای حضور در برنامه دعوت شده است.

وی با بیان این که مراسم بیست و نهمین سال روز وقوع زلزله دلخراش منجیل شهرستان رودبار در آخر هفته جاری برگزار می شود،برپایی یادبود سال روز در گذشت تعدادی از شهروندان عزیز رودباری برای فرمانداری بسیار حائز اهمیت است.

نماینده عالی دولت در رودبار زمان گلدهی سوسن چلچراغ را به مدت ۲۰ روز ذکر و ابراز کرد :معرفی هر چه بهتر منطقه،جذب گردشگران و درآمد زایی و رونق اقتصادی برای اهالی روستاهای در مسیر منتهی به داماش است.

ضیایی حلیمه جانی با پیش بینی بینی حضور بین ۴ تا ۵ هزار گردشگر در زمان برپایی جشنواره مذکور ،مهیا کردن سرویس های بهداشتی برای افراد حاضر در برنامه را از مهمترین دغدغه های خود اعلام کرد.

وی با اشاره به انتصاب خودش به سمت فرماندار رودبار در اسفند ماه سال گذشته،متذکر شد:برنامه ریزی مناسب تر و بهتر و با در نظر گرفتن امکانات زیر بنایی مطلوب جهت برپایی جشنواره در سال آینده مد نظر بنده به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان است.

این مسئول ،کمک گرفتن از ایستگاه های آتش نشانی شهرهای منجیل و رودبار برای آب پاشی منطقه به صورت ۳ بار به منظور جلوگیری از بروز گرد و خاک را از دیگر اقدامات فرمانداری رودبار برای برپایی مطلوب جشنواره بیان کرد.

ضیایی حلیمه جانی با تصریح بر این که عرق خاص و ناسیونالیستی به رودبار دارد،تاکید کرد:ظرفیت های منطقه باید هر چه بیشتر به گردشگران و هم استانی ها معرفی بشود.

وی با اذعان بر این که عدم برگزاری مستمر جشنواره در سنوات گذشته قصور بوده و با توجه به این که به مدت سه ماه به سمت فرماندار رودبار منصوب شده ام این کوتاهی به بنده ربطی ندارد و متمایز بودن جشنواره امسال نسبت به سنوات قبل را تدارک دیدن امکانات بیشتر جهت برپایی بیان کرد.

فرماندار رودبار انجام زیر ساخت های مناسب جهت حضور هم استانی ها از جمله تامین امنیت،نظم و انضباط و به وجود نیامدن ترافیک در مسیر تردد وسایل نقلیه حاضرین در جشنواره برای رفاه مردم و معرفی هر چه بهتر منطقه را از دیگر برنامه های تدارک شده بر شمرد.

ضیایی حلیمه جانی از تدارک دیدن ۱۰ جشنواره برای ۱۰ ماه در سال جاری خبر داد و از جمله جشنواره های پیش بینی شده را گل دهی سوسن چلچراغ،زیتون،علم واچینی شاه شهیدان و توت فرنگی در سی دشت شهرستان اعلام کرد.

وی در پایان از گردشگران به صورت جد درخواست کرد حتما برای حضور در جشنواره از مسیر لوشان -جیرنده به رویشگاه سوسن چلچراغ که از مرکز شهرستان بین ۱ تا ۱٫۵ ساعت است ،تردد کنند،متذکر شد:زیر ساخت جاده داماش به غیر از آسفالت در دست اقدام می باشد که در برگیرنده :شن ریزی و آب پاشی است

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :