کاشف اسرار-رئیس پلیس راهور گیلان از آمار بالای تصادفات موتورسیکلت در سیاهکل خبر داد و گفت: در این شهرستان شاهد نرخ بالای معلولیت و متوفیان حوادث رانندگی موتورسیکلت سواران هستیم .

به گزارش کاشف اسرار،محمد رضا محمدی طی سخنانی در دهمین همایش ارتقاء ایمنی موتورسیکلت‌سواران با حضور مسئولان سیاهکل در این شهرستان برگزار شد از آمار بالای تصادفات موتورسیکلت در سیاهکل پرده برداشت.

وی ادامه داد:ریسک خطر در استفاده از موتورسیکلت در کشور و استان بسیار بالا است و به دلیل قیمت مناسب و سهولت به کارگیری از این وسیله در سال‌های اخیر باعث رشد قابل توجه استفاده از این وسیله نقلیه در کشور هستیم.

به گفته این مقام انتظامی ،به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی در هنگام رانندگی با این وسیله نقلیه، بیش از ۳۰ درصد از کشته شدگان حوادث رانندگی مربوط به موتورسواران بوده که این موضوع بسیار نگران کننده است.

محمدی تصریح کرد: ما در شهرستان سیاهکل شاهد نرخ بالای معلولیت و متوفیان حوادث رانندگی موتورسیکلت سواران هستیم و این آمار و ارقام نشان از جدی نگرفتن رعات قوانین به ویژه استفاده از کلاه ایمنی در شهرستان سیاهکل دارد.

وی خاطر نشان کرد:پلیس درکنار اقدامات قانونی در برخورد با تخلفات موتورسواران برنامه‌های متعدد و متمرکز آموزشی را برای ارتقاء دانش ترافیکی کاربران این وسیله نقلیه مورد توجه قرار داده است اما خانواده به عنوان نهاد تشکیل دهند جامعه نقش تعیین کننده‌ای در ایجاد تحولات بنیادی در اجتماع دارد.

رئیس پلیس راهور گیلان،ادامه داد: در حوزه ارتقاء ایمنی موتورسواران انتظار ما از خانواده‌ها ترغیب و حتی اجبار در استفاده از کلاه‌ایمنی توسط موتورسواران است .

محمدی،ابراز کرد: بر این باور هستیم در کاربرد موتورسیکلت اولین خطا ممکن است آخرین خطا باشد و نخستین آسیب بیننده نیز موتورسیکلت سوار خواهد بود.

گفتنی است در ابتدای مراسم ” حمید محمدی نسب ” فرمانده انتظامی شهرستان سیاهکل ضمن خیر مقدم به حضار گزارشی از وضعیت تصادفات و اقدامات ترافیک شهرستان سیاهکل را ارائه کرد و در پایان مراسم تعداد ۳۰ عدد کلاه ایمنی به قید قرعه بین موتورسیکلت سواران شهرستان سیاهکل توزیع شد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :