کاشف اسرار-مدیرکل سابق انتقال خون گیلان ،مدعی شد: ۱۴ خدمت انتقال خون از آذر ۹۴ مشمول پرداخت بیمه شده است،خون و فرآورده برای بیماران رایگان است ولی دولت پول خرید سوزن ،کیسه،کیت آزمایشگاهی و…پرداخت می کند ،پول متعلق به من و استان گیلان نیست بلکه باید به حساب خزانه بشود،پول به حساب همه دانشگاهها و بیمارستان های خصوصی واریز شده ،دانشگاه علوم پزشکی استان باید این بدهکاری را به حساب خزانه کل واریز کند. ولی می گویند چون “احمد مرادی توت کله”در این سمت فعالیت می کنید ،پرداخت نکنید !

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،احمد مرادی توت کله صبح امروز در مراسم وداع با سمت مدیرکلی انتقال خون گیلان که در رشت برگزار شد،با ایراد سخنرانی نسبت به بیان گزارش عملکرد،بیان دغدغه ها و طرح ادعایی ها در مدت ۳۴ ماه فعالیت خویش پرداخت.

وی با بیان این که در دوره فعالیت به عنوان مدیرکل با مشکلات زیادی از مالی تا خاص مواجه بوده است،اظهار کرد: اداره کل انتقال خون استان به عنوان دستگاهی برای درمان و رفع بیماری فعالیت می کند.

این پزشک اداره کل انتقال خون گیلان را دستگاهی مظلوم دانست و خاطر نشان کرد:چند روز قبل یکی از دوستان امنیتی که فردی تصمیم گیر و موثری می باشد با بنده صحبت و از اتمام مدت فعالیت بنده در این سمت و انتقال به دستگاهی دیگر طی روزهای بعد خبر داد.

مرادی توت کله ،افزود:شخص مذکور جمله ای مبنی بر این که جایگاه مدیریت اداره کل انتقال خون استان در پائین ترین سطح از نظر مدیریتی قرار دارد ،مطرح کرد و طرح این موضوع سبب ناراحتی بسیار زیاد بنده شد.

وی قرار داشتن مدیریت اداره کل انتقال خون استان در پائین سطح ورژن مدیریتی را از دلایل مظلومیت این دستگاه دانست و خودش را یکی از اهداء کنندگان خون به بیماران نیازمند معرفی کرد.

مدیرکل سابق انتقال خون گیلان ،اهدای خون را سبب نجات جان انسانهای نیازمند دانست و بر اهدای مستمر اهدای خون پس از وداع با این سمت تاکید کرد.

مرادی توت کله با تصریح بر این که گیلان،مسند ترین استان از نظر وجود انسان های دارای سن بالا می باشد،ااین استان را از پر مصرف ترین مصرف کنندگان خون اهدایی در کشورمان اعلام کرد.

وی از وجود ۷ درصد افراد شناسایی شده دارای بیماری تالاسمی کشور در گیلان خبر داد و متذکر شد:این گونه افراد باید به صورت ماهیانه حداقل ۲ بار از خون های اهدایی استفاده کنند.

این پزشک با اشاره به تقاضای اعتباری به مبلغ ۲ میلیارد تومان در جریان سفر رییس جمهوری به گیلان به منظور ایجاد مرکز جامع انتقال خون در استان،مدعی شد:یکی از معاونین استاندار در آن زمان به بنده اطلاع دادند در جلسه رسیدگی به درخواست این دستگاه مطرح کردند انتقال خون به این مبلغ نیازی دارد تا تخصیص داده بشود.

مرادی توت کله با بیان این که با دفاع رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان و هزار گرفتاری با اختصاص مبلغ مذکور به اداره کل انتقال خون استان موافقت شد،ابراز کرد: با پیگیری و تلاش های صورت گرفته مرکز جامع انتقال خون گیلان در دهه فجر سال قبل مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی با اشاره به خریداری و اختصاص ۲ دستگاه اتوبوس صفر کیلومتر برای اداره کل انتقال خون استان خوزستان توسط منطقه آزاد اروند در سال جاری به منظور انجام امورات جذب خون اهدا کنندگان،یاد آور شد:برای انجام تعمیرات اتوبوس های اداره کل انتقال خون گیلان به صورت سالیانه مبلغی به میزان ۵۰ میلیون تومان هزینه می شود

به گفته مدیرکل سابق انتقال خون گیلان،با طرح درخواست بنده از مدیرکل انتقال خون خوزستان یکی از اتوبوس های مدل ۱۳۷۰ شمسی با ۱۱ هزار کیلومتر کارکرد تهیه شد و در دست تعمیرات است تا در چرخه نیازهای انتقال خون استان استفاده بشود.

مرادی توت کله،خاطر نشان کرد:اتوبوس های فعال اداره کل انتقال خون گیلان با مدل ۱۳۸۴ شمسی نزدیک به ۳۰۰ هزار کیلومتر کارکرد دارند و نیازمند اختصاص اتوبوس جدید بودیم،علاوه بر آن به مدل ۱۳۷۰ شمسی استان خوزستان هم نیازمندیم .

وی با اذعان بر این که در سایر استان ها ۴ نقطه برای دسترسی راحت اهدا کنندگان خون به محل های جذب خون مردم استقرار دارد ،استقرار تنها سامانه مجهز جذب خون اهدا کنندگان کشوری در جنب سازمان فرهنگی شهرداری رشت را از جمله عملکرد خویش در طی زمان فعالیت به عنوان مدیرکل انتقال خون استان ذکر کرد.

این مسئول سابق،با ابراز ناخرسندی از این که محل استقرار سامانه مذکور در گوشه ای از هسته مرکزی پیاده راه فرهنگی شهر رشت قرار گرفته است و به راحتی قابل مشاهده برای افراد متمایل به اهدای خون نیست،تصریح کرد :تا نیکوکاران این سامانه سیار ببینند و بشناسند حدود دو،سه سالی طول می کشد و واقعآ حیف است در رشت فاقد مکان ثابت هستیم.

مرادی توت کله،یاد آور شد:برای راه اندازی مرکز جمع آوری خون در پیاده راه فرهنگی هسته مرکزی رشت در جنب پاسگاه راهنمایی مکانی برای احداث بنایی زیبا مثل عمارت شهرداری شناسایی شد .

به گفته وی،اما برخی دلواپس شدند و تاکید کردند نباید در این نقطه قرار بگیرد این در حالی می باشد شعبه بستنی فروشی”حاج حسین”در روبروی این مکان استقرار یافته است!

مدیرکل سابق انتقال خون گیلان با اشاره به انتصاب به این سمت در شهریور ماه ۹۵،تصریح کرد:زمان معارفه به این سمت میزان حقوق کارکنان این دستگاه اجرائی بر مبنای سال ۹۴ بود،این در حالی است در سراسر کشور به صورت هیات امنایی پرداخت می گردید،احکام صادر شده بود و به پرسنلین پرداخت نمی کردند.

مرادی توت کله،اضافه کرد:حتی حقوق غیر هیات امنایی سال ۹۵ هم به شاغلین پرداخت نمی کردند و ما گفتیم چه باید بکنیم ،تاکید کردیم:مبنای پرداخت حقوق به صورت غیر هیات امنایی سال ۹۵ یا مثل کشور باید هیات امنایی باشد.

وی با بیان این که با درخواست بنده برای پرداخت حقوق به صورت هیات امنایی همچون سراسر کشور مخالفت کردند،ابراز کرد:ذیحساب سابق با این امر مخالفت می کرد،البته ذیحساب مقصر نبود.ذی حساب بیان می کرد من اعتقادی ندارم و اعمال ماده ۹۱ بکنید

این مسئول سابق،مدعی شد:مدیرکل قبلی و هم دوستان دیگر با بنده تماس گرفتند و تاکید کردند ۱۰ سال انفصال از خدمات دولتی محکوم خواهید شد و این موضوع مدیریت کنید.

مرادی توت کله از تشکیل پرونده تخلفات اداری و احضار به شعبه رسیدگی کننده در دیوان محاسبات ایران به دنبال پیگیری پرداخت حقوق به صورت هیات امنایی خبر داد و اظهار کرد:حقوق نوشان کارکنان شاغل باشد ولی حقوق بنده تا اسفند سال قبل اصلاح نشد.

وی با اشاره به عدم پرداخت حق بیمه بازنشستگان انتقال خون استان از سال ۸۸ یا ۸۹ ،از پرداخت بالغ بر ۳۴۰ میلیون تومان حق بیمه این کارکنان سابق در طول دوره مدت فعالیت خودش به عنوان مدیرکل خبر داد.

این پزشک با بیان این که حقوق پرسنل از شهریور ماه به صورت هیات امنایی شد،افزود:اداره کل انتقال خون استان در آبان یا آذر ماه معوقات فروردین تا اردیبهشت ماه به ستاد پرداخت کرد.

مرادی توت کله با ابراز تاسف از این که قبل از تصدی بر پست مدیرکلی انتقال خون گیلان،این استان به عنوان وارد کننده خون و پلاکت از استان های هم جوار بوده است،متذکر شد:با واردات خون مخالف نبودم،ولی معتقدم گیلانیان انسانهای بزرگ و نیکوکاری هستند و تنها استانی در کشور می باشد که ۶ مدافع حرم آن اهدا کننده خون بوده اند.

وی از جمله شهدای اهدا کننده خون را سید اسماعیل سیرت نیا و حامد کوچک زاده عنوان کرد و گفت:بیش از ۹۴ درصد درخواست بیمارستان های استان گیلان برای نیاز خونی بیماران برآورده شد.

مدیرکل سابق انتقال خون گیلان با بیان این که درخواست های ثبت شده بیمارستان ها برای نیاز به خون با واقعیت بسیار تفاوت دارد ،تصریح کرد:این دستگاه اجرایی تامین کننده خون مورد نیاز به صورت کافی، واقعی و با کیفیت است ولی بیمارستانی به ۲ واحد خون احتیاج داشت ۱۰ واحد ثبت می کرد.

مرادی توت کله با رد شایعات در دوره مدیریتی خودش مبنی بر این که ۲۵ واحد به بیمار زده اند که استاندارد نبوده و یا در ۶ ماهه اول منصوب شدن مدعی شدند ۳۵ واحد اف اف اف بوده است،ادعا کرد:زمان تحویل مدیریت انتقال خون استان،سامایش نصب شده آن فعال نبود.

وی در تبیین این موضوع ،مدعی شد:دمای یخچالی که نصب شده بود و می بایست بالا می رفت و باید آلارم می داد که در حال بالا رفتن است،سالیان متمادی فعال نبود.

این پزشک  با تاکید بر این که شاغلین در اداره کل انتقال خون گیلان دارای شاخصه های عاشق کار کردن و هم چنین داشتن سلامت اخلاقی و مالی می باشند از دستگاه های نظارتی علی الخصوص بازرسی برای طرح ایرادات و همکاری در زمان دوره مدیریتی ۳۴ ماه خودش قدردانی کرد.

مرادی توت کله با ابراز خرسندی از این که دردوره مدیریتی خودش سامانه سرمایش رشت سبب استقرار در سایر نقاط کشور با کمک سازمان انتقال خون ایران شد،فقدان مرکز جامع انتقال خون در گیلان علی رغم فعالیت در سایر استانها یک نقص بزرگ برای این استان شمالی تا قبل از دهه فجر سال قبل برشمرد.

وی با اذعان بر این که آمار وجود بیماران سرطانی در گیلان بالا ولی  بحرانی نیست،ابراز کرد: امروز بحث پلاکت فرزیس از مباحث مهم و حیاتی برای نجات جان بیماران سرطانی است .

این پزشک ،معتقد است:اهداکنندگان با علم به اینکه زمان بیشتری را برای اهدای پلاکت صرف می کنند در این امر مهم سهیم می شوند و تنها عشق و انسان دوستی موجب این حضور خواهد بود.

مرادی توت کله از همکاری همه همکارانش اداره تقدیر و تشکر کرد و افزود : در سایه تلاش همه همکاران انتقال خون گیلان بسیاری از موانع برداشته شده است ،

وی تاکید کرد: بزرگترین کاری که انجام شد از ورود خون و پلاکت جلوگیری کردیم و با تلاش اهداکنندگان خون و پلاکت مصرف استان در همین استان تامین شد .

مدیرکل سابق انتقال خون گیلان،ابراز کرد: در سال گذشته کار توسعه واحد اهدا و مرکز جامع زنده یاد دکتر سید نورالدین مستشاری با حمایت ستاد انجام شد و سامانه مجهز خونگیری در پیاده راه هم راه اندازی و آماده کار شد.

مرادی توت کله با تاکید بر این که در زمان فعالیت در این سمت نگاه باندی و جناحی نداشته ام ،متذکر شد:خداوند نیامرزد هر شخصی که چنین تفکری القا می کند و القا کرد،ما نوکر مردم و بیمار هستیم .

وی ادامه داد:موفقیت های صورت گرفته در طول دوره مدیریتی ام حاصل تلاش همکاران بسیار عزیزم بوده و دست آنان می بوسم و هر چه انجام نشده از ناحیه ضعف بنده است.

مدیرکل سابق انتقال خون گیلان با اشاره به اعلام پایان ماموریت کاری خویش در این دستگاه اجرائی از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان،یاد آور شد:بنده از دانشگاه علوم پزشکی مامور به خدمت بودم .

مرادی توت کله ،تاکید کرد:اگر به من بگویند در فلان مرکز بهداشت روستایی کار بکن،کار می کنم،چون اعتقاد دارم انسان دارای تفکر نیازی به داشتن میز ندارد.

وی مدعی شد:۱۴ خدمت انتقال خون از آذر ۹۴ مشمول پرداخت بیمه شده است،خون و فرآورده برای بیماران رایگان است ولی دولت پول خرید سوزن ،کیسه،کیت آزمایشگاهی و…پرداخت می کند ،

این مسئول سابق،تصریح کرد:پول متعلق به من و استان گیلان نیست بلکه باید به حساب خزانه بشود،پول به حساب همه دانشگاهها و بیمارستان های خصوصی واریز شده ،دانشگاه علوم پزشکی استان باید این بدهکاری را به حساب خزانه کل واریز کند.

مرادی توت کله، خطاب به رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان که در مراسم،حضور داشت،اظهار کرد: اگر این پول به انتقال خون ندهید،تهران به گیلان،پول کمی می دهد ،می گویند چون “احمد مرادی توت کله”در این سمت فعالیت می کنید ،پرداخت نکنید،به خاطر”بابک پاک دل خوش اخلاق”و پرسنل پرداخت بکنید”

لازم به ذکر می باشد در این مراسم که سخنگو و مدیر کل دفتر مدیر عامل و روابط عمومی به اتفاق مدیرکل واحد برنامه ریزی، حفظ و جذب اهدا کنندگان سازمان انتقال خون کشورحضور داشتند و مدیرکل سابق انتقال خون گیلان گریه می کرد،”مرادی توت کله”آرم این دستگاه اجرائی بر روی یقه کت مدیر انجام نصب کرد.

هم چنین ضمن قدردانی از مدیر کل پیشین انتقال خون گیلان، حکم ابلاغ مدیرکل جدید انتقال خون استان توسط  مدیرکل دفتر مدیرعامل و روابط عمومی سازمان به”بابک پاک دل خوش اخلاق” اهدا شد .

پایان پیامبا حضور دو مدیر ستادی سازمان انتقال خون ایران و نیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :