کاشف اسرار-سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری رضوانشهر از تدارک دیدن برگزاری بیست و هفتمین جشنواره بزرگ بومی و محلی ییلاق  سنگده منطقه گردشگری زندانه این شهرستان با پیش بینی حضور بالای ۳ هزار نفر در امروز خبر داد

منصور هادی پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار در حوزه اجتماعی با اعلام این خبر،اظهار کرد:این جشنواره مهم و معروف از ساعت ۱۶ تا ۲۰ روز ۲۷ تیر(فردا ۵ شنبه)با حضور مسئولان ،اصحاب رسانه و گردشگران برگزار می شود.

به گفته وی،این جشنواره ابا همکاری اصحاب رسانه،بخش داری و شهرداری پره سر،سرپرستی اداره میراث فرهنگی-صنایع دستی و گردشگری-اداره ورزش و جوانان،نیروی انتظامی،فرهنگ و ارشاد اسلامی،هلال احمر،هیات های ورزشی شهرستان رضوانشهر و دهیاری و شورای اسلامی روستای سنگده برپا می شود

این مسئول به تبیین وجه تمایز برگزاری بیست و هفتمین جشنواره بومی و محلی روز آینده نسبت به سنوات گذشته پرداخت و تاکید کرد:جشنواره امسال به صورت کاربردی برپا می شود به طوری نمایشگاهی از صنایع دستی و هنرهای سنتی بومی منطقه در جوار این برنامه جهت بازدید گردشگران و خرید سوغات دایر می گردد.

هادی پور هدف از برپایی این نمایشگاه در راستای توجه به شعار سال”رونق تولید”و حمایت از تولید کنندگان بومی منطقه عنوان کرد تا تولید کنندگان محصولات خود را بدون واسطه و با قیمت منصفانه به گردشگران عرضه کنند.

وی تصریح کرد: برای نخستین بار در جشنواره امسال هدایایی که به شرکت کنندگان در جشنواره اعم از هنرمندان و ورزش کاران صنایع دستی و هنرهای خواهد بود.

سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان رضوانشهر برنامه های تدارک دیده برای اجرا در این جشنواره را سوار کاری،پاچو بازی،مسابقه دو کوهستان،طناب کشی،موسیقی محلی،کله پتینه،کشتی گیله مردی،حمل تخم مرغ با قاشق و هم چنین پشم چینی برای روایت بخشی از زندگی مردم عشایر نشین مردمان تالش ذکر کرد.

هادی پور مسافت محل برگزاری جشنواره تا ۳ راه پونل را ۴۰ کیلومتر و جاده دسترسی به آن  را آسفالته و دارای امکانات رفاهی اعم از غذا خوری،قصابی با گوشت گوسفند به صورت لاشه و دستشویی های متعدد اعلام کرد.

وی جذب گردشگران،معرفی منطقه و زیر ساخت های سرمایه گذاری در آن اعم از خانه مسافر و اقامت گاه های بوم گردی را از اهدف برگزاری جشنواره برشمرد و متذکر شد:یکی از مهم ترین اهداف برگزاری جشنواره مذکور اقامت شبانه برخی از گردشگران شهرستانهای هم جوار در اقامت گاههای سنتی دارای مجوز و درآمدزایی برای ساکنین روستا است.

این مسئول با پیش بینی حضور بالای ۳ هزار نفر در جشنواره مذکور ،مردم شهرستان رضوانشهر را خون گرم،مهمان نواز و با صفا معرفی کرد و از هدایت گردشگران حاضر در برنامه برای استفاده از سرویس های بهداشتی منازل اهالی روستا خبر داد.

هادی پور،اذعان کرد:با توجه به این که روستای سنگده جزو اراضی ملی منابع طبیعی محسوب می شود و احتمال دارد راه اندازی سرویس های دستشویی سیار به محیط زیست منطقه آسیب بزند،بنابراین استفاده از سرویس بهداشتی منازل پیش بینی شده است.

وی در پایان اظهار کرد:اجرای مراسم آئینی و سنتی عروس بران و لافند بازی جزو برنامه های تدارک دیده شده در جشنواره امسال نیست.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :