کاشف اسرار-مدیرعامل شرکت گاز گیلان،تاکید کرد: به مناسبت هفته دولت سال جاری، عملیات گازرسانی به ۱۰ روستای صعب العبور و کوهستانی شهرستان رودبار به بهره برداری می رسد.

به گزارش کاشف اسرار،”حسین اکبر”امروز با اعلام این خبر،روستاهای مورد نظر را قوشه لانه،گردویشه، گلنگش، طالکوه، پس طالکوه، سیبن، اسپهبدان، شاه شهیدان، چارمان، کهنه وانسرا در شهرستان رودبار با جمعیتی بالغ بر ۷۰۰ خانوار عنوان کرد.

وی متذکر شد: با بهره مندی این روستاهای کوهستانی از نعمت گاز طبیعی درصد بهره مندی خانوارهای روستایی شهرستان رودبار از ۸۴ درصد به حدود ۹۰ درصد افزایش می یابد.

این مسئول،خاطر نشان کرد: برای گازرسانی به این روستاها  بالغ بر ۵۴ کیلومتر عملیات شبکه گذاری انجام شده و بیش از ۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

“اکبر”با اشاره به تأثیرات شگرف پروژه بند «ق» در زمینه گازرسانی به روستاهای استان به ویژه روستاهای شهرستان رودبار گفت: تا پیش از شروع پروژه بند «ق» ۳۳ روستا (۲۳درصد خانوارهای روستایی) در رودبار  برخوردار از گاز طبیعی بودند .

وی ادامه داد:هم اکنون پس از گذشت ۵ سال این میزان در هفته دولت ۹۸ به ۱۳۱روستا و بهره مندی ۹۰ درصدی خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان در پایان،تاکید کرد:عملیات گازرسانی به ۷ روستای دیگر این شهرستان نیز در دست اجرا  قرار دارد که بر اساس برنامه ریزی های بعمل آمده از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد./منبع:سایت شرکت گاز استان

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :