کاشف اسرار-رئیس اداره کنترل شبکه شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان از کاهش۷۵۰ مگاواتی مصرف برق خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از روابط عمومی برق منطقه ای استان محمد رضا حسن زاده» گفت: کاهش محسوس دما طی چند روز اخیر موجب شد تا شاهد کاهش محسوس مصرف انرژی برق از سوی مشترکین باشیم.

وی ادامه داد: بارش باران و کاهش محسوس دما در استان موجب شد تا مصرف برق مشترکین استان در پیک روز دوشنبه دهم تیرماه به  ۸۱۶ مگاوات و در پیک شب به ۹۳۷ مگاوات برسد.

این مسئول ،متذکر شد:در روز سه شنبه چهارم تیر ماه هفته گذشته علی رغم همکاری چشمگیر صنایع و سایر مشترکین در جهت مدیریت مصرف برق ،  مصرف در پیک روز بیش از ۱ هزار و ۵۹۸ مگاوات و پیک شب ۱ هزار و ۶۴۷ مگاوات بوده است.

حسن زاده،اعتقاد دارد:مقایسه مصرف برق روز گذشته  با پیک بار امسال نشان می دهد که مصرف برق در روز دوشنبه دهم تیرماه بیش از ۷۵۰ مگاوات کاهش داشت.

وی اضافه کرد: این در حالی است که طی روزهای گرم اخیر شاهد مصرف زیاد انرژی بودیم که با عدم مدیریت مصرف در صنایع و سایر مشترکین این احتمال می رفت که خیلی زود رکورد پیک بار سال گذشته که حدود ۱ هزار و ۸۳۵ مگاوات بود شکسته شود.

رئیس اداره کنترل شبکه با تاکید بر این که در روزهای آتی شاهد افزایش دما و بالتبع شاهد افزایش مصرف برق خواهیم بود.،ادامه داد: از مشترکین انتظار می رود تا با استفاده بهینه از انرژی برق، مصرف متعادل انرژی برق را داشته باشیم تا شاهد هیچگونه خاموشی نباشیم.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :