کاشف اسرار-معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری از در دست اجرا بودن ساخت ۲۱۰ پروژه گردشگری در استان گیلان خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار،علی اصغر مونسان در حاشیه بازدید از موزه روستایی گیلان در رشت در گفتگو با خبرنگاران از جمله کاشف اسرار با اعلام این خبر،اظهار کرد: از این تعداد ۴۱ پروژه مربوط به احداث هتل است.

وی با تاکید بر این که رونق گردشگری زمینه‌ساز رونق اقتصادی جامعه است،اظهار کرد:۹۰ درصد پروژه‌های گردشگری در دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسد.

این مسئول با تصریح بر این که زیرساخت‌های گردشگری در کشور با توجه به تحریم‌ها توسعه یافته است، منابع طبیعی و موزه‌ها را از مزیت‌های مهم گردشگری کشور عنوان کرد.

مونسان،ابراز کرد:موزه‌ها نشان‌دهنده آداب و رسوم کشور بوده و باید مورد توجه قرار گیرند،ضمن این که بیش از  600 موزه تخصصی و عمومی در کشور فعال است. 

وی به ارزیابی از وضعیت موزه میراث روستایی گیلان پرداخت و تاکید کر د:در این موزه نیز شاهد افزایش زیرساخت‌های گردشگری در آینده نزدیک خواهیم بود.

این عضو هیات دولت به تحریم‌های ظالمانه صورت گرفته از سوی آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران اشاره و اعتقاد دارد: ارتباط با کشورهای همسایه زمینه توسعه گردشگری را فراهم می‌کند.

مونسان ،متذکر شد: در این راستا حذف روادید کشور عراق یکی از برنامه‌های مهم بود که به‌منظور رونق گردشگری انجام شد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :