کاشف اسرار-معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در حالی روز جاری از طریق سفری هوایی پا به گیلان گذاشت،که تعدادی خبرنگار از ساعتی قبل و بدون هیچ گونه چشم داشتی برای پوشش خبری این سفر در محل اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان حضور یافتند

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،خبرنگاران حاضر در محل دستگاه اجرائی مذکور که تعداد آنان حدود ۱۲ نفر بود بدون حضور سرپرست واحد روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان یا اعزام نماینده ای با یک دستگاه مینی بوس مناسب به جای پاویون فرودگاه به محل فعالیت موزه میراث روستایی گیلان اعزام شدند.

خبرنگاران حاضر که لحظه ورود عضو هیات دولت و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به گیلان را از دست دادند ،هنگام ورود به موزه با تحقیر یک متولی با سابقه حضور و همکاری در یک کشور غربی مواجه شدند.

خبرنگاران حاضر در برنامه بدون شنیدن خوش آمد گویی از سوی این شخص مسن با عتاب این فرد مواجه شدند که گفت: :”بنده نیازی به خبرنگار ندارم ،چه کسی هماهنگ کرده شما به این مکان بیائید و این در حالی می باشد معاون رئیس جمهوری با تعداد محدودی از مقامات می خواهند به این محل بیایند “و شنیدن این اظهارات سبب رنجش اصحاب رسانه شد.

سرپرست واحد روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان به جای این که به رتق و فتق امورات اصحاب رسانه حاضر در برنامه باشد در هیات همراه مقامات استانی استقبال کننده از عضو هیات دولت حضور داشتند.

“پروین حلاج رضایی”با اعزام خبرنگاران به محل موزه میراث روستایی استان سبب اتلاف وقت و سرگردانی حدود ۲ ساعت آنان در آستانه روز خبرنگار شد و به جای این که خودش حاضر باشد یا نماینده ای از واحد به مسئولیت خودش بفرستد،سبب تحقیر و عتاب علیه اصحاب رسانه شد.

پس از ساعاتی معاون رئیس جمهوری و هیات همراه در موزه میراث روستایی حضور یافت و بعد از بازدید کوتاه و انجام مصاحبه این مکان ترک و به سمت فومن حرکت کرد .

خبرنگاران باز هم از غافله جا افتادند و از آنان خواسته شد به جای همراهی با هیات همراه و صرف ناهار به اتفاق آنان در آشپزخانه واحد اداری موزه میراث روستایی حضور یابند و غذا میل کنند.

این اقشار فرهنگی هم به دنبال این دعوت و هدایت آنان از سوی یکی از زنان شاغل در موزه که ملبس به لباس زنان گیلانی بود به آشپزخانه هدایت شدند و کارکنان شاغل به خبرنگاران تعارف به نشستن بر روی صندلی های موجود کردند.

لحظاتی بعد تعدادی از شاغلین با حضور در آشپزخانه به بهانه این که به صندلی ها برای طبقه بالا نیاز است،صندلی ها با خود بردند،بردن این صندلی ها عملآ سبب ترک مکان توسط خبرنگاران را فراهم کرد

به دنبال اطلاع معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی گیلان از رنجش خبرنگاران در غیاب سرپرست روابط عمومی این دستگاه اجرایی، با برقراری تماس تلفنی با احدی از خبرنگاران،ضمن پوزش از اتفاق حادث شده از آنان خواهش کرد برای صرف نهار به رستورانی در فومن عزیمت کنند ولی ۴ نفر از اصحاب رسانه به رشت رفتند و بنا به دلایلی حاضر به همراهی هیات نشدند.

تصویر لحظاتی پس از این که اجازه ندادند خبرنگاران بر روی صندلی ها بنشینند

با قطع ارتباط تلفنی”حسین میرزایی ولدی”و با حضور “حج تربیت دوست”به عنوان یکی از کارکنان جوان اداره کل میراث فرهنگی استان و بیان پوزش های مکرر،خبرنگاران به محل استقرار رستوران”دلفین “اعزام و نزدیک ساعت ۱۷ توانستند غذایی “کوبیده با برنج،ماست و نوشیدنی “که از مکانی دیگر تهیه شده بود،میل کردند.

این خبرنگاران پس از صرف ناهار اطلاع یافتند معاون رییس جمهوری در حال عزیمت به قلعه رودخان می باشد و برای پوشش خبری باید به آن مکان هدایت بشوند ولی با طی مسیری کوتاه به وسیله راننده مینی بوس از آنان خواسته شد به شهرستان ماسال برای افتتاح یک هتل ۴ ستاره رهسپار شوند.

با توجه به وقایع حادث شده در روز جاری هیچ خرده ای به مدیرکل و معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان نمی توان گرفت چرا که”شهرود امیر انتخابی هشتبری “و”حسین میرزایی ولدی”بر حسب وظایف اداری در حال استقبال و پذیرایی از مقام مافوق کشوری و هیات همراه وی بودند.

مدیر مسئول پایگاه خبری کاشف اسرار در جریان سفر معاون رئیس جمهوری با مواجه شدن با”مونسان”از تعامل نسبی مدیرکل میراث فرهنگی استان ابراز رضایت کرد و مورد توجه عضو هیات دولت قرار گرفت.

مدیرکل و معاون توسعه مدیریت احتمالا بر این تصور بودند سرپرست واحد روابط عمومی اداره کل تحت فرمان آنان بر شرح وظایف خویش واقف است،شاید می تواند با اصحاب رسانه تعامل کند و همچون سایر مقامات عالی رتبه دستگاههای دیگر که به گیلان سفر می کنند ،خبرنگاران در هیات،حاضر می شوند و علاوه بر تهیه خبر در کنار آنان صرف غذا می کنند،لکن چنین توقعی عملی نشد.

خبرنگاران حاضر در برنامه نتوانستند به پوشش خبری لحظه ورود مو نسان به استان،حضور در قلعه رودخان،بازدید از هتل معین و صرف نهار وی ا اعزام به آستارا بپیوندند و این امر احتمالا نشان دهنده ضعف مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان باشد.

از زمان انتصاب “پروین حلاج رضایی”به این سمت ۵ ماه و ۱۳ روز سپری شده و احتمالا و احیانآ این کارمند آن چنان نتوانسته در حد یک مسئول قوی عمل یکند به طوری که در اولین نشست خبری مدیرکل و حتی برنامه های تدارک شده به مناسبت هفته صنایع دستی در نیمه اول امسال غایب بود!

از مدیرکل و هم چنین معاون توسعه مدیریت اداره کل مذکور درخواست می شود به طور جد بی تدبیری احتمالی مسئول واحد روابط عمومی دستگاه تحت مدیریت آنان در جریان سفر امروز”مونسان”بر اصحاب رسانه آشکار شد،را مورد بررسی قرار بدهند و نگذارند این روند تداوم یابد.

لازم به ذکر می باشد؛انجام هماهنگی های لازم برای انجام سفرهای رسانه ای خبرنگاران و پاسخگویی به سوالات و مراجعات خبرنگاران و اصحاب رسانه از جمله مهم ترین وظایف واحد روابط عمومی سازمان یاد شده است.

ناگفته نماند خبرنگاران خبرگزاری های ایرنا و ایلنا،پایگاه های خبری:کاشف اسرار، ندای گیلان،رشت ۲۰ و رشت پرس از جمله حاضرین در برنامه بودند.


همراهی اصحاب رسانه با هیات همراه مقام عالی رتبه کشوری می تواند به نفع مدیران تمام بشود به طوری که در جریان سفر وزیر جهاد کشاورزی به گیلان و ماجرای تعارف سبوس برنج به کشاورز لنگرودی جنجالی شد.با واکنش پایگاه خبری “کاشف اسرار”مواجه شد.

محمود حجتی به دنبال اظهارات کارخانه دار سورتینگ برنج و خاصیت سبوس آن برای دیابت،افراد کچل و آرامش بخشی ،به کشاورز تعارف سبوس کرد ولی برخی افراد با منقطع کردن فیلم مراسم به این عضو هیات دولت حمله کردند.

مدیر مسئول پایگاه خبری کاشف اسرار که هنگام تعارف سبوس توسط وزیر حضور داشت به دفاع از حجتی پرداخت ،این در حالی بود روابط عمومی وزارت خانه و سازمان جهاد کشاورزی استان سکوت کرده بودند و دفاع”کاشف اسرار” سبب سوژه شدن تو.سط مسیح علی نژاد یکی از خبرنگاران مقیم خارج از کشور و اهانت به این رسانه شد.پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :