کاشف اسرار-مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان به دنبال انتشار فیلمی در فضای مجازی درباره وضعیت نامناسب آب شرب روستای لاله‌دشت بخش کوچصفهان رشت دست به روشن گری زد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از سایت شرکت آبفار استان،محب علی رنج ور در گفتگویی،اظهار کرد:طرح تعویض و نوسازی شبکه فرسوده توزیع آب شرب روستایی بخشی از شهرستان رشت به عنوان یک اولویت در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه به دلیل بافت مناطق جلگه‌ای این استان سفره‌های زیرزمینی آن دارای آهن و منگنز بالایی هستند،خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیشترین تعداد سیستم‌های تصفیه فیزیکی حذف آهن و منگنز کشور در گیلان به ویژه در شهرستان رشت قرار دارد.

این مسئول از وجود ۶۴ سامانه تصفیه فیزیکی در کشور خبرداد و گفت: ۳۲ سامانه تصفیه فیزیکی فقط در شهرستان رشت قرار دارد.

رنج‌ور ،متذکر شد: لاله دشت بخش کوچصفهان رشت دارای ۱۴ کیلومتر شبکه توزیع است و آبرسانی به این روستا در سال۶۶ و پیش از تأسیس شرکت آب و فاضلاب روستایی اجراشده است.

وی اذعان کرد: با توجه به گذشت حدود ۳۲ سال از عمر شبکه آبرسانی این منطقه، گاهی اوقات آب شرب آن به دلیل قدیمی بودن لوله‌های توزیع از وضعیت مناسبی برخوردار نیست.

مدیرعامل آبفار گیلان با اشاره به وضعیت اقلیمی و جغرافیایی این استان و پایین بودن عمر مفید شبکه توزیع آب،تصریح کرد:با توجه به اینکه جنس لوله‌های خطوط توزیع آب در روستای لاله دشت کوچصفهان گالوانیزه است،مقدار آهن و منگنز هم در این روستا بیشتر است

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :