کاشف اسرار- فرمانده انتظامی استان خبرنگاران را به عنوان دیده‌بانان جامعه قلمداد کرد و بیان داشت: خبرنگاران با نگاه ظریف و دقیق خود می‌توانند مشکلات اجتماع را رصد کرده و در انتقال آن‌ها به مسئؤلان و دستگاه‌های مختلف تاثیرگذار باشند.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس،” محمدرضا اسحاقی” در آیین تجلیل از خبرنگاران، این قشر از جامعه را مجاهدان و ایثارگران عرصه روشنگری و اطلاع‌رسانی دانست که با جوهره جان خویش و با علاقه و تحمل مرارت‌ها، به آگاهی بخشی جامعه همت می‌گمارند.

وی از خبرنگاران به عنوان دیده‌بانان جامعه یاد کرد و افزود: خبرنگاران، تنها کسانی هستند که با نگاه ظریف و دقیق خود می‌توانند مشکلات اجتماع را رصد کرده و در انتقال آن‌ها به مسئؤلان و دستگاه‌های مختلف تاثیرگذار باشند.

این مسئول با اشاره به سفر سالانه هزاران نفر مسافر و گردشگر به گیلان و همچنین افزایش حجم ورود خودرو به استان تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در زمینه کاهش تصادفات و تلفات، در ۴ ماهه نخست سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۲۲ درصدی آمار تلفات انسانی در تصادفات جاده‌ای و همچنین کاهش ۸ درصدی در کل تصادفات به وقوع پیوسته در معابر برون شهری را شاهد بودیم.

اسحاقی با بیان اینکه ۷۲ درصد جان باختگان تصادفات در سال گذشته موتورسواران و عابران پیاده بودند، ادامه داد: برای کاهش این تلفات قریب به ۱۵ هزار نفر موتورسوار در قالب برنامه جامع آموزش فرهنگ ترافیک به صورت چهره به چهره تحت آموزش قرار گرفتند و حدود ۷ هزار کلاه ‌ایمنی به آن‌ها اهداء شده است.

وی اظهار داشت: در ۴ ماهه نخست سال جاری ۲۲ طرح تشدید مقابله با سرقت در سطح استان گیلان اجرا شد که در این راستا ۵۴۸ سارق حرفه‌ای که اکثر آن‌ها غیربومی بودند، دستگیر و به مقام قضائی معرفی شدند.

رئیس پلیس گیلان به شناسائی و انهدام ۱۰ باند حرفه‌ای جعل و کلاهبرداری در پوشش شرکت‌های هرمی در ۴ ماهه نخست سال ۹۸ اشاره کرد و بیان داشت: در این راستا ۶۹۴ پرونده کلاهبردای کشف و ۵۸۹ نفر کلاهبردار دستگیر شده‌اند.

اسحاقی تعداد تماس‌های شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در ۴ ماه نخست سال جاری را ۴۰۳ هزار و ۴۴۰ تماس عنوان کرد و افزود: به ۲۱۰ هزار و ۴۴۰ تماس شهروندان از طریق راهنمایی و ارشاد رسیدگی شده و ۱۹۳ هزار تماس نیز به عملیات پلیسی منجر شده است.

وی به کشف بیش از ۸۰ درصد جرایم در فضای مجازی که به پلیس گزارش شده‌ اشاره داشت و خاطرنشان کرد: بیشتر متهمان اینترنتی دستگیر شده در مقطع سنی بین ۲۶ تا ۳۵ سال هستند .

گفتنی است، در پایان این مراسم ضمن تجلیل و اهداء لوح تقدیر به خبرنگاران برگزیده، از تمامی خبرنگاران حاضر در این نشست تقدیر شد.#

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :